Speciální domácí roztok zajistí dokonale čistou toaletu. Stačí ji mýt jednou za 14 dní

Toaleta s koupelnou patří v domácnosti mezi místa, kterým bychom měli věnovat větší péči a pravidelně je uklízet. Jenže ne vždy prahneme po tom, abychom používali chemické čističe plných agresivních látek způsobujících astma, ekzémy a další respirační onemocnění. V případě, že rádi využijete sílu čističů bez těchto látek, vyrobte si jej sami doma. Je levný, na výrobu rychlý a účinný. 

Připravte si tyto suroviny

Přípravek je účinný, spolehlivě vydezinfikuje toaletu, a navíc je z ingrediencí, které máte doma ve spíži. Během malé chvilky zvládnete vyrobit roztok, který spolehlivě uklidí tato nenápadně špinavá místa. Připravte si sklenici jedlé sody, sklenici octa, půl sklenice citronové šťávy nebo citronky a šest litrů vody. To je vše, nyní se můžeme pustit do míchání roztoku.

Foto: Shutterstock

Jedna, dva – roztok je hotov

Do kýblu nalijte vodu a rozmíchejte v ní jedlou sodu. Následně k ní přidejte ocet a citronovou šťávu. Tekutinu promíchejte, aby se veškeré suroviny řádně promíchaly. Roztok je nyní připravený a můžete s ním umýt toaletu i koupelnu. Stačí čistič nalít do lahve s rozprašovačem a nastříkat na místa, která jsou znečištěná. Zaschlé skvrny či jiné nečistoty, které se nesmyjí po prvním mytí, aplikujte mycí prostředek dvakrát. Nechte jej chvíli působit a opláchněte. 

Díky tomuto ekologickému a šetrnému čistícímu prostředku se můžete zbavit usazenin od vodního kamene, bakterií a jiných nečistot. Navíc příjemně a svěže voní, a pokud se stane, že se vám dostane na kůži, nepodráždí ji. Což je jistě skvělé pro ekzematiky či pro lidi s citlivou kůží. Ekologická domácnost, nejen s přípravkem na mytí koupelny, je jistě nejlepším způsobem, jak dbát o své zdraví, ale i životní prostředí. Navíc přidaný ocet dokáže toaletu zbavit bakterií. Lze také jednoduchým způsobem zvýšit jeho účinky, a to tak, že jej před použitím mírně zahřejete. 

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ivona
Ivona
1 rok

Takto špinavý záchod jsem nikdy neměla. Tato mísa je z nějaké demolice ne? Nedělejte ze čtenářů hlupáky.😡