Jak správně používat deodorant? Takto zvládnete vedra mnohem lépe

Českou republiku aktuálně sužují vedra a kromě zvýšené spotřeby tekutin narůstá také potřeba deodorantů. Pocení v těchto dnech je totiž extrémní a mnozí mají problém udržet si pocit svěžesti. Pokud mezi ně patříte, možná nepoužíváte svůj deodorant správně.

Optimální doba pro nanesení první vrstvy deodorantu

Většina lidí aplikuje deodorant ráno, předtím než vyrazí do školy nebo práce. V zásadě to není tak špatné rozhodnutí, ale ještě větších účinků dosáhnete tehdy, pokud deodorant nanesete večer před ulehnutím ke spánku. V noci tělo odpočívá a tolik se nepotí. Deodorant tak má dostatek času proniknout do pórů, čímž si vytvoříte optimální vrstvu pro další den. Naopak nejhorší je použít deodorant až tehdy, kdy se opravdu potíte. Pak totiž nemá jak se na kůži uchytit.

Deodorant na čistou kůži

Deodorant byste měli aplikovat na čistou, omytou pokožku. Toto pravidlo řada lidí zná, a tak aplikaci provádí těsně poté, co vyleze ze sprchy. To je ale druhý extrém, který není příliš prospěšný. Deodorant či antiperspirant se má vždy nanášet na suchou pokožku, aby došlo ke kýžené chemické reakci uvnitř pórů, nikoliv na povrchu pokožky.

Deodorant není všemocný

Z výše uvedeného vyplývá, že deodorant vás nezachrání v každé situaci. Rozhodně si nemyslete, že pokud budete dlouhodobě používat antiperspirant, nemusíte se tolik věnovat hygieně. Tak to zcela jistě nefunguje. Deodorant rozhodně není náhradou sprchy, ale spíše prostředkem jak omezit nadbytečné pocení.

Příliš mnoho deodorantu škodí

Jako se vším, také s deodorantem to můžete snadno přehnat. Pakliže svůj nepříjemný pocit, že jste cítit, budete každou chvíli řešit novou vrstvou antiperspirantu, akorát si tak zaděláte na nepříjemné vyrážky a podráždění kůže. To ve výsledku povede k tomu, že deodorant nebudete moct na nějakou dobu používat vůbec. V horším případě si na něj vytvoříte alergii a budete muset používat pouze přírodní produkty.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments