Stařecké fleky a skvrny okamžitě zmizí. Udělejte si na ně speciální pastu

Stařecké skvrny, známé také jako jaterní skvrny, jsou bezbolestné, tmavě hnědé nebo černé skvrny na kůži. Běžně se vyskytují u lidí starších 50 let, jejich časnější výskyt bývá spojen s nadměrným vystavením se slunci.

Výskytu stařeckých skvrn může napomáhat i častý pobyt v soláriích. Na trhu je dnes k dispozici různá kosmetika, či laser k trvalému ošetření stařeckých skvrn. Existují ale i opravdu účinné přírodní prostředky, které si můžete vyrobit a aplikovat sami doma.

Podívejte se na 10 z nich:

1. Citronová šťáva

Je jedním z nejlepších léků ke snížení stařeckých skvrn. Vysoké množství antioxidantů přítomných ve šťávě z citronu  působí jako bělidlo, které pomáhá kůži zesvětlat. Mnoho kosmetických a bylinných pleťových krémů obsahuje citronovou šťávu jako hlavní složku, která pomáhá při odstraňování skvrn.

Jak používat?

 • Namočte bavlněnou látku do čerstvé citronové šťávy a aplikujte ji na postiženou oblast dvakrát denně. Nechte působit 20 minut a poté opláchněte studenou vodou. Dodržujte tento postup po dobu dvou měsíců a stařecké skvrny výrazně zredukujete.

2. Jablečný ocet 

Lze také použít pro zesvětlení stařeckých skvrn. Vysoké množství přírodních kyselin v jablečném octu odstraňuje odumřelé buňky a omlazuje pokožku.

Jak používat?

 • Přidejte několik kapek jablečného octa do sklenice s vodou a pijte jednou denně. Můžete si vodu ochutit medem.
 • Smíchejte několik kapek jablečného octa s cibulovou šťávou a aplikujte přímo na skvrny.

3. Aloe Vera 

Aloe Vera šťáva nebo gel je další variantou na léčbu stařeckých skvrn. Účinně je zmenšuje. Aktivní sloučeniny v aloe vera kontrolují stárnutí kožních buněk a vyvolávají růst nových. Pokožka se tak zbavuje vrásek i skvrn.

Jak používat?

 • Smíchejte 2 lžičky šťávy z aloe vera s vodou a pijte každé ráno, abyste zlepšili celkový stav pokožky.
 • Masírujte čerstvým gelem nebo šťávou z aloe vera přímo obličej, krk a ruce denně, abyste snížili výskyt stařeckých skvrn.

4. Ricinový olej 

Je jedním z nejzdravějších rostlinných olejů a pro pokožku má zásadní význam. Stimuluje produkci elastinu a kolagenových vláken, díky čemuž je pokožka jasnější, hladší a bez vrásek. Je také účinný při ošetření pupínků díky obsahu organických kyselin, které působí jako antibakteriální činidlo.

Jak používat?

 • Aplikujte ricinový olej na postiženou oblast po vyčištění pokožky. Nechte ho, pro maximální účinek, působit přes noc.

5. Podmáslí 

Dělá s tmavými skvrnami zázraky. Kyselina mléčná způsobuje mizení skvrn a objevuje se čerstvá a zářící pokožka.

Jak používat?

 • Naneste podmáslí na stařecké skvrny bavlněnými tampony. Nechte krátce působit a poté omyjte studenou vodou. Celý postup opakujte pro efektivní výsledky každý den.

6. Cibule 

Cibule je bohatá na vitamín C a antioxidanty, které přirozeně zesvětlují barvu pleti. Je tedy účinná i při eliminaci stařeckých skvrn a zjasňování pokožky.

Jak používat?

 • Šťávu z nakrájené cibule rozetřete přímo na tmavé skvrny, nechte krátce působit a opláchněte.
 • Nebo smíchejte ´šťávu z cibule s jablečným octem a aplikujte na stařecké skvrny. Opláchněte.
Foto: Shutterstock

7. Okurková šťáva 

I šťáva z okurek vykazuje bělící účinek proti stařeckým skvrnám. Organické sloučeniny a přírodní kyseliny v okurkách snižují pigmentaci a zjasňují skvrny.

Jak používat?

 • Aplikujte okurkovou šťávu na postižené oblasti, nechte uschnout a opláchněte. Pro lepší výsledky opakujte denně.

8. Papája 

Obsahuje speciální enzym papain, který eliminuje odumřelé kožní buňky a zlepšuje kvalitu pokožky. Vitamin A, přítomný v papáji, působí jako antioxidant a zabraňuje poškození buněk. Pravidelné používání papáji účinně snižuje výskyt stařeckých skvrn, akné a zesvětluje tón pleti.

Jak používat?

 • Rozetřete čerstvou papájovou šťávu na postižená místa. Nechte působit a poté opláchněte vodou. Opakujte denně, dokud se nezačnou objevovat výsledky.

9. Jogurt 

Obsahuje kyselinu mléčnou, která pomáhá odstraňovat stařecké skvrny, jizvy a pupínky.

Jak používat?

 • Udělejte si obličejovou masku z jogurtu a růžové vody a aplikujte na vyčištěný obličej. Nechte ji zaschnout a potom umyjte. Praktikujte tento postup denně po dobu dvou měsíců.

10. Kostky cukru

Cukr je neobvyklý, ale účinný domácí prostředek pro léčbu stařeckých skvrn. Obsahují kyselinu glykolovou, což je silné bělicí činidlo, které účinně odstraňuje stařecké skvrny.

Jak používat?

 • Stačí denně třít stařecké skvrny kostkami cukru, dokud nezačnou pomalu mizet.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments