Stát rozprodává majetek. Kupte si dům nebo chatu s obrovskou slevou, za pár korun

Možná si říkáte, jak někteří lidé přišli ke svému značnému majetku. Často to není nic světoborného, jen umí v nastaveném systému dobře chodit. Jednou z možností, jak levně přijít třeba k nemovitostem, jsou nejrůznější dražby zabavených domů a bytů. To ale není všechno, jsou tu i další příležitosti.

Dá se nakoupit i levně

Pravdou je, že sehnat dnes nějaké vlastní bydlení je stále velmi komplikované. Ceny nemovitostí neklesly zdaleka tolik, kolik se čekalo a jak by bylo adekvátní, protože majitelé stále vyčkávají, zda se situace nezlepší. Do toho pak ještě zdražily hypotéky, které koupi vlastního bydlení komplikují.

Spousta lidí tak zůstává bydlet v nájmu a v podstatě jen čeká, zda se něco v tomto začarovaném kruhu nezmění, což ale není vůbec pravděpodobné. Svému štěstí musíte jít zkrátka naproti.

Pakliže dům nebo byt nějakou dobu hledáte, pravděpodobně jste už pochopili, že realitní servery nejsou místem, kde byste narazili na výhodou nabídku. Tam potkáte jen ostřílené hráče, ať už z řad spekulantů nebo realitních makléřů, kteří chtějí prodávat za každou cenu co nejdráže.

Foto: Shutterstock

Jen vybírejte

Jsou tu ale také alternativy. Například nabídka nemovitostí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na jeho webu najdete poměrně slušný výběr toho, co si můžete naprosto normálně koupit.

Třeba ve Zlínském kraji můžete pořídit dům se stodolou a pozemkem v obci Bylnice. Vyvolávací cena je velmi slušných 1,1 milionu korun. V Javorníku lze koupit třípatrovou budovu, která začne na ceně 2,8 milionu korun. V Břidličné na Bruntálsku pak pořídíte pozemek o rozloze 620, který se začne vyvolávat na 105 tisících korunách.

Ve Středočeském kraji se pro změnu prodává budova bývalé jídelny s užitnou plochou 1300 metrů, kterou můžete mít už za 4,5 milionu korun. V pražském Sedlci je k dispozici zahrádkářská chata, která bude startovat na 325 tisících.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments