Stoprocentní návod, jak odradit myši, aby k vám lezly. Už se nikdy neobjeví

Nadcházející zima přináší každoroční problém, jak zabránit havěti, která se nám snaží dostat do domu, ve vstupu. Většinou se jedná o vynalézavé tvory. Jsou schopni, ve snaze ochránit se před nepříznivým počasím, procpat se k nám i tou nejmenší prasklinou.

Navíc nám hlodavci mohou způsobit daleko větší nepříjemnosti, než jen zamoření. Ohrožují hlodáním elektrické kabely a přenáší řadu nemocí.

Kontrolujte škvíry

V 1. řadě zkontrolujte otvory ve stěnách, stropech, mezery v oknech, místa pod verandou i dutiny v cihlových základech. Myši se k vám mohou dostat i přes vanu nebo umyvadlo, pokud není potrubí řádně utěsněno.

Všechny objevené díry zazděte, ale ještě předtím do nich nacpěte kovovou drátěnku. Je to jedna z mála věcí, kterou neumí rozkousat.

Také kontrolujte nízké husté keře v blízkosti domu, které mohou hlodavcům poskytovat úkryt.

Pozor na trus a škrábance

Že se u vás hlodavci zabydleli, poznáte podle trusu. Vypadá jako tmavá zrnka rýže, rozsypaná podél stěn nebo na místech, kde jsou potraviny.

Také můžete objevit rozžvýkané otvory v krabicích, sáčcích nebo pytlech s granulemi pro zvířata. Škrábance na soklech v blízkosti otvorů na podlaze. Například vedle radiátorů. Zvuky škrábání, pobíhání a pižmovou vůni.

Uklízejte jídlo a aromatizujte

Důležité je udržovat pořádek. Nenechávejte volně přístupné zbytky jídla. Pokud u vás myši nenajdou nic k snědku, pravděpodobně odtáhnou o dům dál.

Bránit se můžete i vůněmi. Existují takové, které myši opravdu nemohou vystát. Patří mezi ně levandule, heřmánek, máta nebo třezalka. Olej z máty peprné je pro myši tak odpudivý, že přehluší i pachy jídel, které by jinak nenechaly bez povšimnutí.

Navlhčete mátovým olejem bavlněné hadříky a umístěte je do prostor, které myši využívají. Například k místům, kudy by se mohly dostávat do domu nebo k odpadkovému koši. 1x týdně tento odpuzovač raději oživte novým olejem, aby nevyčichl.

Foto: Shutterstock

Vyděste je hadím a kočičím trusem

Dalším myším strašákem, který o poznání méně navozuje příjemnou atmosféru, je hadí trus. V obchodech pro zvířata, kde často hady chovají, vám určitě nějaký poskytnou. Můžete si být jisti, že myš, která ho svým citlivým nosem odhalí, k vám strachy ani nepáchne.

Stejnou službu vám prokáže i kočka nebo alespoň její použité stelivo. To samozřejmě nechcete mít v bytě, ale někde poblíž na zahradě vám prokáže neocenitelnou službu.  

Dejte šanci nástrahám

Pokud se vám ani přes veškerou snahu nedaří myší zbavit, nastražte na ně moderní přípravky. Takové, u  kterých se nemusíte obávat, že by je spolkly vaše děti nebo domácí mazlíčci.

Jak na to, se podívejte v přiloženém videu:

youtube

Foto: Shutterstock, zdroje: CNET, Business Insider

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments