Sušení prádla se zkrátí na polovinu. Do pračky stačí přidat jednu věc, kterou má doma každý

Nemáte doma sušičku prádla a potřebujete rychle usušit právě vyprané prádlo? Vyzkoušejte tip na rychlejší sušení pomocí obyčejného ručníku.

Ručník do pračky

Prádlo, které se právě dopralo, nechte v pračce a pouze přidejte do pračky i suchý velký ručník nebo osušku. Důležité je, aby pračka nebyla přeplněná. Pokud máte hodně prádla, raději ho perte nadvakrát. Pračku nastavte na vysoký stupeň odstředění a zapněte.

Ručník do sebe absorbuje větší množství vody a prádlo bude následně rychleji schnout.

Po odstředění vyndejte prádlo a pověste na sušák nebo na topení. Rozdíl poznáte již při vyjmutí prádla z pračky. Prádlo bude sušší a mnohem rychleji úplně uschne.

Sušíte-li prádlo v bytě na sušáku, je dobré ho rozmístit ob šňůru, aby mohl mezi prádlem lépe proudit vzduch. Zapněte topení a nezapomínejte také větrat. Při častém sušení v bytě a nedostatečném vytápění a větrání může v bytě vzniknout plíseň.

Foto: Shutterstock

Ručník do sušičky

Využití najde ručník i v případě sušičky. Zkrátí dobu sušení a ušetří i vaši peněženku. Důležité je před každým použitím sušičky, vyčistit lapač žmolků. Jen čistá sušiška, může kvalitně a rychle sušit.

Pokud do sušičky vložíte společně s prádlem i suchý ručník, bude do sebe při sušení absorbovat přebytečnou vodu a doba sušení bude kratší.

Při sušení v sušičce se doporučuje ručník ze sušičky vyjmout po 15 minutách. Tak se doba sušení ještě více zkrátí. Ručník vyndejte a nechte uschnout na vzduchu, zatímco se prádlo dosuší v sušičce.

Pokud máte čerstvě vyprané oblečení a potřebujete ho co nejrychleji usušit, vyzkoušejte tip na sušení s pomocí ručníku.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments