Tady už mě nikdy neuvidí. Česká rodina dojela do Chorvatska, ale po třech dnech raději ujela pryč

Chorvatsko to letos zřejmě už opravdu přehnalo. Čekala se rekordní turistická sezóna, ale namísto toho začínají majitelé apartmánů a hotelů litovat, že zahraniční turisty pokoušeli příliš. Těm už se vzhledem k vysokým cenám zkrátka nevyplatí přijíždět a raději si pořídí levnější zájezd v jiné zemi.

Nepříjemné zjištění

Rodina pana Karla z Brna však do Chorvatska, tak jako každý rok, i letos vyrazila. Zprávy o tom, jak je v zemi draho, považoval za přehnané. Nezdálo se mu, že by služby skutečně o tolik podražily, obzvlášť když ubytování bylo cenově ještě poměrně rozumné.

Když však dorazili na své oblíbené místo na ostrově Hvar, zjistili, že zprávy o velkém zdražování spojeném s přechodem na euro rozhodně nepřeháněly. “Možná bych dokonce řekl, že situaci zdaleka nevykreslily tak černě, jak tomu skutečně je,” říká pan Karel.

Místní nám potvrdili, že se začátkem června tu ještě více zdražily, aby z turistů dostali maximum. Deštník s lehátky na pláži stojí 30 euro, parkování nedaleko pláže potom 40 euro na den. V restauracích nenajdete žádné jídlo pod 15 euro a za pivo chtějí kolem pěti,” vypočítává pan Karel.

Foto: Shutterstock

Rozhodli se rychle

Vypadalo už to na velmi chudou dovolenou, ovšem nakonec se rodina zařídila úplně jinak. “Majitelka našeho ubytování je naštěstí rozumná. Na penězích jí tolik nezáleží, turisty má ráda a sama je zhnusená z toho, jak to v Chorvatsku dopadlo. Když viděla naše zklamání, sama nám nabídla, že můžeme odjet, že nám peníze za ubytování vrátí,” říká Karel.

Rodina se nakonec této možnosti rozhodla využít. V Chorvatsku měla trávit 14 dní, ale když si sečetli, jaké by byly jejich celkové výdaje, zjistili, že se to zkrátka nevyplatí. “Hned jsme si našli zájezd do Turecka s odletem další den. Skočili jsme do auta a jeli domů. Ani nemusíme vybalovat a razíme rovnou na letiště,” říká už nadšeně Karel.

Zájezd v Turecku sehnali na “last minute” skutečně výhodně. Na 11 dní letecky v pětihvězdičkovém hotelu vyšel na 10 tisíc korun na osobu. Celkem tedy zaplatí 40 tisíc korun, ale už mají vše v ceně. Chorvatsko by je vyšlo výrazně dráže.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments