Tajemství krásy můžete pěstovat v každém věku. Neopakujte časté chyby, které zbytečně přidávají na věku

V černých šatech, botách na platformě s rudou rtěnkou a lesklými očními stíny. Vyrážíte na večírek také tak? Právě jste si přidaly několik let. Jaké triky použít k zachování mladistvého vzhledu?

Odvěká touha po mladistvém vzhledu

Obava ze stárnutí neznamená jen obavu z nástupu nejrůznějších onemocnění a úbytku fyzických sil. Často je doprovázena obavou o ztrátu mladistvého vzhledu. Děsíme se šedivých vlasů, prvních vrásek i povislé kůže. Tyto obavy jsou staré stejně jako lidstvo samo.

Už v dávných kronikách se dočteme o zázračných výsledcích nejrůznějších omlazovacích kúr, léčiv, bylinných lektvarů, mastí i čarodějnických postupů. Lidé nechtějí stárnout a proti stáří bojují všemi prostředky. Někdy není třeba skalpel, pomůže jen pár triků.

Změňte šatník

Ačkoliv se ve vaší skříni nachází mnoho pohodlných modelů, rozhodně neplatí, že jsou to modely, které lichotí vašemu vzhledu. Rozlučce se s barevnými sukněmi střihu pytel, rovným střihům šatů, topům a kalhotám s výrazným potiskem, mikinám s kapucí.

V žádném případě neobouvejte boty na platformě nebo crocsy

Sukně by měly být pouzdrové, vypasované a s délkou ke kolenům. Vůbec nevadí džíny, kombinujte je s halenkou. Vsaďte na jednobarevné oblečení, modrou ve všech odstínech nebo jemnější pastelové barvy. Minimálně by ve vašem šatníku měla být zastoupena černá barva a už vůbec ne vrstvená (černé šaty, černé sako nebo svetr).

Foto: Shutterstock

Naučte se lépe líčit

Podklad pod make-up musí být na vodní bázi nebo zvolte hydratační krém. Velmi opatrně pracujte s tvářenkou, volte jen o stupeň tmavší odstín, než je tón vaší pleti. Vždy ji roztírejte do ztracena a používejte jí velmi malé množství.

Ty tam jsou doby, kdy jste si mohly dovolit orámovat oči černou linkou. U starších žen černá linka oči zmenšuje a dělá unavený dojem. Na spodní víčko nanášejte světlou linku. Oči rozjasníte.

Opatrnost platí i pro používání korektoru, zejména v oblasti očí. Přehnané množství naopak nedostatky zvýrazní a silná vrstva okamžitě na denním světle vynikne. Volte tmavší odstíny korektoru a používejte jej jen mírně.

Absolutní zákaz mají třpytivé stíny a tmavá rtěnka. Nahraďte je matnými nebo saténovými stíny, namísto rtěnky můžete použít jen lesk.

Střídmá manikúra

Nepoutejte zrak na ruce a volte jemnou manikúru. Dlouhé nehty v pestrobarevných odstínech se nevyjímají ani na dívkách 15 až 20 mířících do víru nočního života. Vsaďte na krátké nehtíky se světlým lakem.

Jednoduchá barva na vlasy

Barevné kreace přidávají na věku. Volte světlejší odstín, vlasy můžete oživit jemným melírem. Nebude vám slušet červená, fialová nebo kombinace několika odstínů. Střih by měl být spíše kratší.  

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments