Tajná zpráva říká, o kolik Čechům zdraží plyn a elektřina. Naprosto neuvěřitelné, raději se o tom nemluví

Ještě před rokem by si nikdo ani v tom nejhorším snu zřejmě netipnul, že ceny elektřiny a plynu vyrostou na úrovně, na jakých jsou dnes. Jde přitom o velmi zrádnou situaci. Zatímco některým lidem už se energie výrazně zdražily a další skok je ještě čeká, další stále platí stejné zálohy, na jaké byli roky zvyklí. Jenže to nebude trvat dlouho.

Skutečná rána pro rozpočty domácností

Rostoucí ceny elektřiny a plynu nakonec doženou úplně každého. A teď se zdá, že čím delší měl ten který zákazník fixaci, tím nakonec bude platit více, protože ceny neustále rostou. Rozdíly mezi lidmi se tak nakonec vyrovnají, protože třeba ti, kteří museli měnit dodavatele loni na podzim v důsledku krachu společnosti Bohemia Energy, si ceny mohli zafixovat sice za tehdy vysoké, dnes ale levně působící ceny. Naopak ti, kdo budou novou fixaci řešit třeba letos na podzim, budou muset akceptovat skutečně astronomické ceny.

Ve skutečnosti je ale situace stále velmi nepřehledná a málokdo dnes ví, kolik bude za plyn a elektřinu nakonec platit. Také proto zde máme stát, aby nám to řekl. Ten ovšem raději mlčí, přestože má k dispozici analýzu, kterou si nechal zpracovat.

Foto: Shutterstock

Dvojnásobné ceny

A tato zpráva jednoznačně říká, že ceny oproti loňsku vzrostou o neuvěřitelných 86 %. Pochopitelně jde o průměr, někdo bude platit o trochu více, jiný o trochu méně. Ale jisté je, že nakonec se ceny v podstatě zdvojnásobí. V tomto případě nejde přitom jen o silovou nebo komoditní složku. Jde o výpočet koncových plateb.

Jde skutečně o skokový nárůst, který by měl stát lidem pomoci řešit. Opatření se skutečně chystá, ale už teď je evidentní, že bude nedostatečné. Půjde totiž o dotaci na část spotřeby, maximálně však ve výši devíti tisíc korun ročně. Navíc se podle všeho nepočítá s podporou domácností, které teplo čerpají dálkově od tepláren.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
9 dní

Zase zmizely komentáře?
Copak v nich bylo tak závadného – maminko se zájmem o zdravý životní styl… 😛

Vlapu
Vlapu
9 dní

Já jsem v pohodě.Elektřinu nemám a topení neřeším.Žiji totiž v jeskyni 2022 let před Kristem.

Last edited 9 dní by Vlapu
Josefina
Josefina
10 dní

Občani nikoho nezajimaji,jen v době voleb.Zato sponzoři politiků, hlavně ti,co jsou napojení na solární bysnys ,na burzu s energiemi,si mnou ruce,jak jim platíme platíme a držíme ústa..