Hotelový pokoj je nutné opustit správný způsobem. Jinak vás uklízečka pomluví a dostanete se na černou listinu

Cestování za prací nebo za odpočinkem je běžnou součástí našeho života. Mnohdy potřebujeme přespat v hotelovém pokoji. Když z pokoje odcházíte, je potřeba dodržet základní zásady.

Základní etika? Pro mnohé ne

To, co většině z nás připadá jako samozřejmost, bohužel někteří hoteloví hosté ignorují. Etika, jak zanechat pokoj, když z něj odcházíte, obsahuje několik základních bodů:

  • Ručníky nechejte položeny tak, aby byla žínka uprostřed. Určitě si nepřejete, aby tento mokrý prvek znečistil plochu, na které se nachází. Žínku zabalte do ručníku.
  • Odpadky vyhazujte do koše a za žádnou cenu nedovolte, aby se vyskytovaly na různých místech v místnosti. Dokonce ani po večírku.
  • V odpadu by se neměly nacházet vaše vlasy. Vyndejte je a vyhoďte.
  • Toaletu vždy splachujte.

Je to pro vás samozřejmost? Zkušené pokojské vám bohužel potvrdí, že pro mnoho hostů se jedná o naprosto zádadní sdělení, které dosud netušili.

Kam s použitým prádlem

Pro pobyt v hotelu nejčastěji používáme hotelové ručníky a župany. Ty byste měli nechat na hromádce v koupelně. Přidat samozřejmě můžete i prostěradlo a ložní povlečení, které také umístíte na hromádku. Na té se bude vyskytovat i textilní koupelnová předložka.

Obsah odpadkového koše vytáhněte ven a na sáčku udělejte uzel. Opět jej umístěte na chodbu, nebo k použitému prádlu do koupelny.

Foto: Shutterstock

Dýško – dávat, nebo vůbec nic?

Při delším pobytu v pokoji je běžné, že necháváte na posteli mince nebo bankovky, které si úklidová služba ponechá jako přilepšení ke svému platu. Spropitné se pohybuje většinou ve výši pěti dolarů nebo pěti euro, někde jsou ale ještě štědřejší. Například pokud víte, že váš pokoj není v předepsaném stavu, můžete zde nechat krátký vzkaz „sorry“ a přidat bankovku s vyšší hodnotou. Majitelé hotelových komplexů většinou počítají s tím, že si jejich personál takto vydělá, proto je většinou plat úklidové služby naprosto minimální možný.

Jak jste na tom vy? Jste zvyklí si po odchodu z hotelového pokoje po sobě uklidit? Necháváte spropitné?

Foto: Shutterstock, zdroj: CNTraveler

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

To je nesmysl – stejně jako ten odpadkový koš – samozřejmostí je odpadky umístit do koše a nenechat je povalovat po pokoji, stejně jako spláchnout toaletu. Ručníky a župany se obvykle nechávají v koupelně, ale svlékat povlečení – hm, tak snad za to hotel platí uklízečky. To už bychom rovnou měli i vyluxovat a vytřít 😀
Spropitné pro personál – nevím, možná jak kde.
Asi chlapec, který to psal, toho moc nenacestoval…jako obvykle něco opsal a smíchal dohromady hrušky s jabkama.

Ludmila
Ludmila
2 let

Překvapil mně požadavek na svlečení povlečení! 🤔 To je míněno vážně?

Marky
Marky
1 rok
Reply to  Ludmila

Normálně se svléká povlečení v hotelech, my to děláme vždy. Stejně tak skládání hotelových věcí na kupku v koupelně, … Co ale nechápu, tak ten koš. Nevím, proč by se měl nosit ten sáček z koše na chodbu nebo do koupelny. Prostě odpadky do koše, to stačí. Jen občas po vás i přímo vyžadují vynést odpad rovnou do popelnice, ale to je většinou v bungalovech. Stejně tak nechápu vlasy. Nikdo z vás se nepozastavil nad tím, že tam je: ty z koše vyhoďte? Ale kam? Vždyť koš je od toho, aby v něm odpadky a vlasy byly. Nevím, proč by… Číst vice »