Tajné tlačítko, které promění mytí trouby v hračku

Každou troubu je třeba pravidelně udržovat a čistit. Tento proces je často namáhavý a zdlouhavý. Zkuste si čištění trouby zjednodušit. Díky tlačítku je proces snadný.

Čištění různých spotřebičů, přístrojů a kuchyňských nástrojů je často dost složité. A při čištění trouby to platí dvojnásob. Připečené zbytky jídla a mastnoty se odstraňují opravdu dost pracně. Zkuste i údržbu a čištění ulehčit s naší vychytávkou.

Čistěte ihned po použití

Nejlepší je troubu vyčistit ihned po každém použití. Jenže v praxi je to často dost nereálné a neproveditelné. Máme málo času a občas se nám nepodaří vyčistit troubu i několik týdnů pravidelného používání. Než se do čištění trouby vrhnete po hlavě, zkuste si celý proces jednoduše usnadnit.

Jak si usnadnit čistění trouby

Čištění trouby si nejlépe usnadníte tak, že ji z části rozeberete na víc dílů, které pak můžete o dost snadněji a pohodlněji umýt. Na základně dveří od trouby klikněte na dvě západky. Díky tomu se vám uvolní celé sklo od trouby a můžete ho vyčistit zvlášť. Je to mnohem rychlejší a pohodlně než klečet nebo se ohýbat u trouby a zdlouhavě ji drhnout. Díky tomu si při úklidu ušetříte spoustu dřiny a tvrdé práce.

Foto: Shutterstock

Jak čistit troubu pomocí alobalu

Zkuste udělat z alobalu kuličku a použijte ji jako čistič trouby. Nechte ji nasáknout čisticím prostředkem a troubu pomocí alobalové kuličky vydrhněte. Na závěr plochu přetřete navlhčeným hadříkem.

Jak čistit troubu solí a octem

Nejlevnějším způsobem čištění trouby je za pomocí soli a octa, které míváme běžně doma. Smíchejte tyto dvě ingredience a vytvořte si z nich pastu. Pak ji naneste na všechny povrchy a celou plochu trouby. Nechte ji působit asi 10 až 15 minut a pak ji navlhčenou houbičkou či hadrem setřete. Podle potřeby celý proces zopakujte a troubu nakonec pečlivě omyjte čistou vodou.

Vyčištění horkovzdušné trouby

Do horkovzdušné trouby stačí umístit misku s vodou a octem a nastavit ji na 180 °C. Jakmile po chvíli tuk se spáleninami změkne, stačí jen plochu setřít hadříkem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Realsimple

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments