Tchyně lije do pračky olej. Když mi řekla, proč to dělá, nevěřila jsem vlastním očím. Je to skvělé

Špatně vyprané prádlo, zápach z pračky a kusy oblečení, které jsou bez svěžesti i v případě, že používáte aviváž. To vše mohou zavinit bakterie v pračce. Ve vlhkém a teplém prostředí se umí rychle rozmnožit. Poradíme vám, jak s nimi zatočit. Použijte čajovníkový olej.

Tea tree olej

Olej z čajovníku, tea tree oil, se prodává v malých lahvičkách, má velmi aromatickou vůni a pomáhá v boji proti bakteriím. Uleví vám při kašli a bolestech v krku, pomáhá s afty, léčí opary i bolesti kloubů. Ošetřuje po bodnutí hmyzem, drobné odřeniny, ale i plísně na nohou nebo kožní infekce. Některým zabírá na akné nebo na mastné vlasy. A protože je dokonalým pomocníkem v boji proti bakteriím, pomůže vám i v případě pračky.

Použití oleje v pračce

Olej do pračky aplikujete jednoduše, přes přihrádku pro hlavní praní. Jakmile nasypete prací prášek, přidejte 6 kapek olejíčku. Oblečení bude mít skvělou vůni a pračka zůstane bez plísní a hub. Pročistí se buben pračky i odtokové trubky. Pračka bude bez zápachu a plísně se nebudou dále šířit.

Čistěte pračku pravidelně

Vnitřní očistou pračky péče o spotřebič nekončí. Je třeba ošetřit také gumová těsnění v pračce, otřít ovládací panel a vyčistit prostor v zásobníku na pračku. Proto si připravte roztok ze lžičky tea tree oleje smíchaný se 150 ml vody. Vše nalijte do rozprašovače a důkladně postříkejte gumové těsnění na pračce, zásobník prášku a ovládací panel. Poté místa otřete vlhkým hadříkem.

Foto: Shutterstock

Prevence je základ

Pravidelné čištění pračky je důležité i jako prevence proti vodnímu kameni. Čistěte pračku octem nebo speciálními přípravky. Nikdy nenechávejte pračku zavřenou po skončení pracího cyklu. Vždy dřívka otevřete a nechejte pračku větrat.

Moderní pračky mají v programovém voliči speciální čistící programy, pravidelně je používejte. Vždy dbejte na to, aby dvířka pračky byla přes noc otevřená.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina vallova
Jiřina vallova
2 měsíců

Bože to je zase nadpis,”lije olej do pračky”,a ono jen pár kapek olejicku!