Termoska, nebo termohrnek?

Také se rádi zahříváte hrnkem teplého čaje? Nebo vám dokonce celý den stojí na pracovním stole vedle počítače a během dne ho průběžně popíjíte? A nevadí vám, že vám brzy vystydne? Pokud ano, nabízíme vám pár tipů, jak nápoje uchovat co nejdéle teplé.

Zřejmě vás napadne, že nejlépe teplotu horkého nápoje udrží termoska. A budete mít pravdu. Některé modely dokonce až po dobu deseti hodin. Výhodou termosek rovněž je, že je možné je používat i v létě. Stejně jako ty teplé nápoje totiž uchovají i ty studené.

Jak funguje termoska?

Většinou se jedná o dvě do sebe vsunuté nerezové nádoby, jejichž stěny se navzájem nedotýkají a mezi nimiž je odsátý vzduch neboli vakuum. Vzduchoprázdno zkrátka zabraňuje přenosu tepla z jedné stěny do druhé. Na cestách, které si chcete zpříjemnit teplým douškem čaje nebo kávy, jsou proto přímo ideální. Musíte je ale umět používat. Pamatujte si, že před tím, než do ní nápoj nalijete, je nutné termosku temperovat na správnou teplotu. Pokud vám jde o uchování teplého nápoje, nalijte do ní vodu přímo z rychlovarné konvice. Termosku se studeným nápojem je zase vhodné uložit na pár hodin do ledničky. Nebo na kratší dobu do mrazáku.

Nebo raději termohrnek?

Další možností jsou termohrnky, které v podstatě fungují na stejném principu jako termosky. Také se jedná o dva hrnečky vsazené do sebe a s vakuem mezi jejich stěnami. Termohrnky mohou být buď uzavřené, které které bývají oblíbenými společníky řidičů v automobilech ( velikostně totiž většinou perfektně sednou do otvoru na kelímky), nebo otevřené, které si na první pohled ničím nezadají s hrníčkem klasickým. Ten druhý ale už poodhalí drobné, ale zásadní detaily.

Prosklené s dvojitým dnem

Pro potřeby v domácnostech a kancelářích jsou ideální prosklenné termohrnky s dvojitým dnem (k sehnání jsou například na ebyliny.cz). Skvěle izolují, a tudíž drží teplo, aniž by pálily do rukou. Spíše je příjemně zahřívají. Pro promrzlé prosty a dlaně tak jsou lepší než ty nejteplejší rukavice. Rozdíl ale samozřejmě je v jejich designu.

Děti je milují

Tyto hrnky jsou navíc velmi oblíbené mezi dětmi. Obzvláště ty s motivy kočičky, medvíka nebo pandy. A dospěláci si mohou udělat radost termohrníčkem ve tvaru srdíčka. Tady abychom byli přesní – navenek si tento hrneček ničím nezadá s běžným skleněným hrnkem. Uvnitř něj je ale vsazen hrníček další právě ve tvaru srdce. Výsledek je tedy po naplnění hrnečku přímo dokonalý. Krásné srdíčko v kruhu. Ideální způsob, jak vyznat lásku, nemyslíte?

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments