Toaletní papír do lednice. Zkuste trik zkušených hospodyněk a skoncujte se zápachem

V evropských domácnostech už se najde jen málo těch, které by nepoužívaly k uskladnění a chlazení potravin lednici. Je to součást našich životů a její dveře otevíráme několik denně. Co se ale stane, když do ní opakovaně vkládáte potraviny, které jsou silně aromatické a jejich vůně může být nepříjemná? Zbavte se s námi nepříjemného zápachu.

Proč lednička „smrdí“

Páchne-li nepříjemně vaše lednice, na vině může být hned několik faktorů. Prvně je důležité zkontrolovat, zda jste v ní nezapomněli otevřenou potravinu po datu spotřeby. Na vině může být také zanesený kanálek, který je dobré pravidelně čistit. Zápach z lednice může být způsoben také různými aromatickými druhy potravin, které se vzájemně mísí. Přestože by jednotlivé potraviny našemu nosu lahodily, spojení vůní způsobí, že se otevření lednice stává nepříjemnou záležitostí.

Zázračný a překvapivý pomocník

Toaletní papír najdete v každé domácnosti. O jeho účelu se nemusíme rozepisovat. Možná vás ale překvapí, že ho skvěle využijete nejen na toaletě, ale uplatnění najde i v kuchyni. Trik s toaletním papírem je jedním z nejúčinnějších, které si dokážete představit. Uložte celou ruličku do lednice a výsledek se brzy dostaví. Dokáže pohltit a eliminovat nepříjemné zápachy. Pokud se chcete zbavit odéru některého jídla, jednoduše ho do toaletní papíru zabalte, ať už půjde o sýr nebo salám, budete překvapeni, co dokáže.

Toaletní papír dokáže pohlcovat vlhkost a díky tomu zachová potraviny déle čerstvé. Ale pozor, nesmí zůstat vlhký. Jakmile navlhne, vyměňte ho.

Foto: Shutterstock

Aby lednice opět voněla

Myšlenka na odstranění zápachu z lednici vás zaujala? Chcete-li jít ještě dál, provoňte ji. Nejlepším pomocníkem je citron. I tento žlutý citrus pomáhá neutralizovat pachy. Navíc je schopen díky své vůni lednici osvěžit. Stačí, pokud na plátky pokrájíte jeden citron a pokladete je na talířek, který umístíte do lednice.

Připravte si deodorant pro vaši lednici

Ještě většího účinku docílíte, pokud spojíte citronovou šťávu s jedlou sodou. Do kávového hrníčku přimíchejte jednu lžičku sody a jednu lžičku citronové šťávy. Umístěte ho do lednice a nechte směs působit. Abyste účinek zachovali, měňte ji minimálně jednou měsíčně.

Foto: Shutterstock, zdroj: Femme actuelle, Avec

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Prokrista! Kdo pravidelně lednici čistí, tomu nesmrdí – už naše babičky věděly, že na závěr úklidu se lednice vytře octovou vodou – a žádný smrad se nekoná – jo, ledažeby jste tu lednici čistili jednou za půl roku – no to potom chápu ten smrad…:P