Toaletní papír se na záchodě nesmí dávat na jedno místo. Lidé to ale vůbec neví a dávají ho tam

Většina z nás pečlivě sleduje, zda na záchodě máme dostatek rolí toaletního papíru, ale méně se zamýšlíme nad tím, kam je správné ho uložit nebo odložit. Přitom i tato hygienická pomůcka by měla mít své vyhrazené místo, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Je důležité myslet nejen na dostatek toaletního papíru, ale také na jeho správné skladování.

Tam ho nedávejte!

Toaletní papír by nikdy neměl být umístěn přímo na toaletě nebo v její blízkosti. Nejlepším místem pro jeho skladování je držák, který je k tomuto účelu určený. Velkou výhodou je, pokud tento držák má kryt, který toaletní papír chrání před prachem a nečistotami. Ukládat toaletní papír kolem toalety je nehygienické, a může to ohrozit vaše zdraví. I náhradní role by měly mít své vlastní místo.

Toaleta plná bakterií

Proč se starat o to, kde máme toaletní papír uložený? Je to jednoduché, protože toalety jsou plné bakterií a pokud se dostanou na naši pokožku nebo sliznice a začnou se tam množit, mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

Když se mluví o hygienických opatřeních v souvislosti s toaletním papírem, jedná se hlavně o prevenci rozšíření bakterie E. coli. Tuto bakterii má v trávicím traktu každý, avšak pokud se dostane na jiné místo v těle, může způsobit zdravotní problémy. Jedním z nejčastějších způsobů, jak se k takovému rozšíření dojde, je splachování toalety bez sklapnutého víka. Voda, která se uvolní při splachování, nezůstává pouze v záchodové míse, ale může se dostat i na okolní povrchy, včetně toaletního papíru.

Foto: Shutterstock

Hygiena na prvním místě

Abyste se vyhnuli zdravotním komplikacím způsobeným bakteriemi, které se mohou vyskytovat v okolí toalety, je důležité dbát na hygienu. To zahrnuje nejen pravidelné čištění toalety, ale také správné uskladnění hygienických pomůcek, jako je toaletní papír. Měl by být umístěn na suchém, chráněném místě. Při úklidu toalety byste měli také používat rukavice a používat vhodné čisticí prostředky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jaromir
Jaromir
1 rok

Slibuji, že toaleťák už nikdy nedám tam, kde by byl v dosahu, když sedím na záchodě.