Trápí vás povislé paže? Stačí pár minut denně a za chvíli budou znovu krásné

Čas zastavit neumíme, můžeme ale do určité míry zmírnit účinky, které má na naše tělo. Asi nejpozorovatelnější změnou je, že naše kdysi pevná kůže ztrácí pružnost a začíná na různých částech těla povolovat.

Jak se zbavit netopýřích křídel

Jedním z míst, kde si této proměny začneme všímat nejdříve, jsou naše paže. Tomuto jevu se trochu nelichotivě říká netopýří křídla. Bohužel v podstatě jediným řešením, které dokáže kůži na pažích opět trochu vypnout, je cvičení.

Nepřimkne sice povolenou pokožku zpět k pažím, ale díky svalům zvětšíte plochu, kterou kůže obepíná a ta se opticky vypne. Vaše ruce asi nebudou vypadat, jako když vám bylo 20. Budete si ale moct zase obléci své oblíbené šaty bez rukávů, aniž byste se cítily nepříjemně.

Posilujte, zkuste jógu, plavte

Hlavními svaly horních končetin jsou biceps vpředu a triceps vzadu. První funguje, když ohnete loket a ten druhý, když ho narovnáte. Povislé kůže si pravděpodobně nejprve všimnete, když zvedáte ruce, proto budete mít tendenci zaměřit se více na oblast tricepsu. Důležité ale je posilovat svaly celé paže.

Na zpevnění bicepsů vám pomohou dámské kliky, kdy vaše přední část těla dělá klik, ale klečíte na kolenou. Tricepsy procvičíte s pomocí jednokilových činek, které můžete nahradit pet lahvemi naplněnými vodou. Ruku s činkou nejprve ohněte za hlavu a potom pomalu tahem propněte nahoru. Vyzkoušet můžete ale i jógu, pilates nebo plavání.

Cviků na posilování bicepsů a tricepsů najdete na internetu spoustu. Jejich výhodou je, že můžete cvičit doma, třeba u večerního sledování televize. Pokud budete trpěliví a budete cvičit alespoň 3x týdně, první výsledky se projeví už během 2 měsíců. Máte tedy dost času na svých povislých pažích do léta zapracovat.

Foto: Shutterstock

Užívejte kolagen a kyselinu hyaluronovou

Kombinujte cvičení s užíváním doplňků stravy s obsahem kolagenu a kyseliny hyaluronové. Kolagenu naše pokožka vděčí za pružnost a pevnost, kyselina hyaluronová ji zase hydratuje zevnitř.  

Samozřejmě existují i chirurgické zákroky, které přebytečnou kůži odstraní. Při takzvané brachioplastice se vede řez po vnitřní straně paží a jizva tedy není nijak nápadná. S těmito variantami vám nejlépe poradí  plastický chirurg.

Nejprve to ale zkuste se cvičením, vyjde vás to levněji a je to i méně bolestivé.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“Bohužel v podstatě jediným řešením, které dokáže kůži na pažích opět trochu vypnout, je cvičení.”
Já si naopak myslím, že bohudík.