Vzala jsem staré roušky a použila je na záchodě. Konečně našly skvělé využití

Dříve nezbytnost na každém kroku, dnes téměř nepotřebné. Roušky. Jistě jich doma máte plný šuplík, nemusíte je ale vyhazovat. S trochou kreativity najdou skvělé využití, například jako osvěžovač toalety. Poradíme vám, jak si jej z roušky vyrobíte za pár minut.

Roušky nejsou bezcenným odpadem

Během pandemie koronaviru jsme je kupovali po desítkách. V rodinách jsou v různých velikostech a dodnes plní zásuvky či věšáky, ačkoliv jejich využití je minimální. Nepředpokládá se, že by se v blízké budoucnosti chystalo jejich opětovné plošné nošení, přesto je nemusíte vyhazovat. Z roušky můžete snadno vyrobit osvěžovač do toalety, podle náplně ji může i dezinfikovat.

Sáček z roušky

Rouška je složena z několika vrstev materiálu, přesto je dobře propustná. Sáček z roušky vyrobíte odstřihnutím okraje na jedné straně. Tím vytvoříte prostor pro náplň. Náplň můžete volit čistě přírodní jako například nakrájený pomeranč nebo citron. Po naplnění roušku jednoduše uzavřete gumičkou.

Naplněnou roušku vložte do nádržky na vodu u toalety, ta bude příjemně provoněna při každém spláchnutí. Do roušky můžete vložit i dezinfekční prostředek nebo prací prášek.

Foto: Shutterstock

Provonění toalety s PET lahví

Dovnitř roušky vejde jen omezené množství vůně nebo čistícího prostředku. Pokud chcete provonět toaletu na dlouhý čas, naplňte PET láhev aviváží. Aviváž se bude používat jen pro osvěžení toalety, proto vám zcela postačí nejlevnější značky. PET láhev naplňte aviváží a uzavřete. Vytvořte několik velmi drobných otvorů, aby se tekutina dostávala jen zvolna ven.

Láhev vložená do zásobníku s vodou toaletu provoní na dlouhou dobu. Namísto aviváže můžete použít i prací gel, vzhledem k pořizovací ceně to ale není příliš ekonomickým řešením.

Voňavé toalety nejlépe docílíte, pokud nebudete zanedbávat pravidelné čištění. Minimálně jednou týdně toaletu pečlivě vyčistěte dezinfekčním prostředkem.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lucie
Lucie
1 rok

Tak to je vtip roku 🤣🤣🤣

Aster
Aster
1 rok

To je neuvěřitelný hnus!