Trik na nespavost, který ženě změnil život. Díky zázraku z mrazáku usnete do pár minut

Pokud nemůžete večer usnout, během noci se často budíte a po probdělé noci se ráno budíte velmi unavení, je nejvyšší čas to řešit. Zkuste zahnat potíže, stres i úzkost a dejte na radu odbornice. Řešení najdete ve svém mrazáku.

Na sociálních sítích najdete spoustu věcí a některé z nich jsou k nezaplacení. Žena  jménem Frankie Simmonsová například na sociální síti TikTok sdělila účinné řešení na nespavost. I ona sama se v těžkém období pravidelně budila ve 4 hodiny ráno s velkou úzkostí a přes den nemohla vůbec fungovat. Negativně to ovlivňovalo její každodenní život. Při hledání řešení nalezla snadný lék na problém.

Sáhněte do mrazáku

Po studiu informací o nervové soustavě objevila, že její nespavost může způsobovat takzvaný bloudivý nerv. Jde o jeden z nejdelších nervů v těle, který řídí značnou část parasympatického nervového systému a díky kterému máme schopnost se uklidnit. Při regulaci nervového systému musí být bloudivý nerv šťastný a pak můžeme být šťastní i my.

Sáhněte do mrazničky pro led, přiložte na hrudník alespoň na 15 minut a odpočívejte. Zabere i studená sprcha. Poté v klidu usnete. / Foto: Shutterstock

Led jako lék

Sáhněte do mrazničky pro led a přiložte ledové kostky zabalené v utěrce či ručníku na hrudník alespoň na 15 minut a odpočívejte. Použít můžete i mraženou zeleninu. Chlad pomáhá uvolnit zánět, stimuluje nerv a aktivuje jeho činnost. Zabere i studená sprcha. Pak si ho sundejte z hrudi a v klidu usnete.

Pohled odborníka

Neurovědkyně Anne-Sophie Fluriová potvrzuje, že je ledový obklad na hrudi a ochlazení bloudivého nervu způsob, jak stimulovat bloudivý nerv a rychleji se zrelaxovat po stresu. Pomáhá i hluboké dechové cvičení, meditace a zpěv. Chlad na hrudi a obličeji či studená sprcha, aktivuje cholinergní neurony vagové dráhy a uvolní neurotransmiter acetylcholin. Ten přiměje plíce dýchat, ochladit tělo a uklidnit mysl.  

Zlepšíte si spánek i náladu

Čím lépe se vám podaří aktivovat bloudivý nerv, tím snáze a rychle se uklidníte i ve stresu. Z dlouhodobého hlediska se vám zlepší i nálada, znovu získáte pocit pohody a vyšší emocionální odolnost. Přestože není zchlazení bloudivého nervu nejběžnějším způsobem ke snížení úzkosti, je založeno vědecky podloženo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Stylist

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments