Trojice cvičení, která zaručeně sníží cholesterol. Jak často je dělat?

Vysoký cholesterol trápí čím dál více lidí. Pro jeho rozvoj hraje velkou roli nevhodná strava, kouření, obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka, genetika, ale také stres. Abyste poznali, zda v krvi máte vysoké hladiny špatného LDL cholesterolu, navštivte svého praktického. Odebere vám krev a nechá udělat rozbor. Pokud se potvrdí vysoké hladiny LDL cholesterolu v krvi, nebo již víte, že vysokým cholesterolem trpíte, vyzkoušejte několik pohybů, které vám mohou pomoci při jeho snižování. 

První pohyb – jízda na kole

Nutriční specialistka Nataly Komová prozradila, že jízda na kole působí jako dokonalý spalovač kalorií, zvyšuje hladiny dobrého cholesterolu a naopak snižuje hladiny špatného cholesterolu. Dokonale prokysličí tělo a nastartuje lymfatický systém. Lze tedy říci, že jízda na kole se jeví jako ideální pomocník při udržení kondice, ale i pevného zdraví, ke kterému bezpochyby patří i zdraví srdce. 

Druhý pohyb – plavání

Druhým zdravým a účinným pohybem je plavání. Podobně jako jízda na kole, dokáže i plavání spalovat kalorie, zlepšit činnost srdce, prokysličit tělo, a také vám může pomoci s hubnutím. Říká se, že plavání je nejlepší způsob pro cvičení, protože při něm nezatěžujete klouby, ale i tak dokážete zpevnit celé tělo. Velké plus, které patří plavání je, že pomáhá odbourávat psychickou zátěž a zároveň podporuje zdravé duševní zdraví. 

Foto: Shutterstock

Třetí pohyb – uvolňující jóga

Posledním pohybem je jóga, která pomůže nejen se snížením špatného cholesterolu, ale i s vnitřním klidem, dále od bolesti zad, podpoří dobrou soustředěnost, zbaví vás stresu a celkově harmonizuje tělo. Existují různé druhy jógy. Doporučujeme vyzkoušet Hatha a Ashtanga jógu. Začínejte vždy jednoduchými cviky a pozicemi.

Abyste snížili špatný cholesterol, doporučujeme cvičit alespoň pětkrát týdně po dobu třiceti minut. Jestliže nemůžete chodit každý den plavat, kombinujte všechny tři pohyby. Jestliže se vám nechce z domu, cvičte jógu. Na internetu je spousta videí podle kterých lze pohodlně cvičit. Existují i knihy, kde máte cviky pěkně popsané. Nezapomínejte i na zlepšení vašeho dosavadního jídelníčku. Dopřejte si velké množství vlákniny, obyčejné vody, ovoce a zeleniny. Také bílkoviny a sacharidy. Například hrozny a jahody je skvělé ovoce pro snížení cholesterolu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments