Tuhle oblíbenou zmrzlinu okamžitě vyhoďte. Zase se v ní našlo něco, co by nikdo nechtěl pozřít

Společnost Emco, která na českém trhu distribuuje zmrzliny značky Häagen Dasz, má podle všeho vážný problém. Už podruhé v krátké době totiž musí část těchto zmrzlin stahovat z trhu, protože se v nich našly látky překračující povolené hodnoty.

Látka v nepovoleném množství

Tentokrát jde o Häagen Dasz Caramel Attraction Mini cups 4×95 ml a Häagen Dasz Favorite Selection Mini cups 4×95 ml. Data minimální trvanlivosti jsou u problematických šarží stanovena takto: 7. dubna 2023, 13. dubna 2023 a 20. dubna 2023.

Ukázalo se, že vanilkové aroma používané pro výrobu těchto zmrzlin, může obsahovat látku 2-chlorethanol v nepovoleném množství. Na svém webu o tom informoval obchodní řetězec Lidl. Nejde však o privátní značku, a tak je pravděpodobné, že se tento výrobek bude prodávat i v jiných řetězcích.

Foto: Shutterstock

Už to tu jednou bylo

Zmrzliny raději okamžitě vyhoďte, případně je můžete vrátit tam, kde jste je koupili. V Lidlu vám peníze vrátí i bez předložení pokladního dokladu. Ostatní výrobky této značky by měly být v pořádku.

Je to však otázka, protože přesně tento problém už tu byl přibližně před měsícem, kdy danou látku obsahovaly zase jiné druhy této zmrzliny. Zřejmě tedy půjde o hlubší potíž související s nezvládnutou výrobou.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments