Tuk na břiše je extrémně nebezpečný. Osvojte si způsoby, jak se ho spolehlivě zbavit

Přibrat v oblasti břicha je otázka na pár týdnů. Shazování může znamenat i měsíce. Nebraňte se jim. Pomalé tempo při hubnutí břicha je důležité. Co dalšího vám pomůže zbavit se tuku na břiše?

Pneumatika je nebezpečná

Problém velkého břicha není jen ten, že si nemůžete dovolit krátký top nebo že nezapnete kalhoty. Může vést i k mnohem závažnějším potížím. Břišní tuk je nebezpečný, protože znamená velké množství viscerálního tuku. Viscerální tuk obaluje vnitřní orgány a způsobuje závažné zdravotní komplikace. Objevuje se vysoký cholesterol, vysoký tlak a později cukrovka a kardiovaskulární choroby.

Pospíchejte pomalu

Při hubnutí břicha je důležité pomalé tempo. To odpovídá 2 kg tuku za měsíc. Pokud shodíte více, bude to úbytek vody a svalů, právě tuk na břiše se vás při rychlém hubnutí bude držet nejvíce. K pomalému hubnutí stačí snížit aktuální příjem kalorií o 20 % denně.

Cvičení nestačí

Nemůžete jen hubnout tuk nebo jen nabírat svalovou hmotu. Pokud začnete posilovat břišní svaly, tak vám sklapovačky zpevní břicho, ale zpevněné břicho bude stále schované pod vrstvou tuku. Je třeba kombinovat aerobní zátěž, posilovací cvičení na břicho, cviky na zpevnění středu těla a jídelníček s nižším obsahem tuku.

Foto: Shutterstock

Bílkoviny pomáhají

Při hubnutí břicha vám pomůže větší obsah bílkovin ve stravě. Vyhnete se únavě a pocitům hladu. Zároveň nebudete mít potíže s pletí nebo se zhoršenou kvalitou vlasů a nehtů. Bílkoviny nemusíte hledat jen v mase. Zdrojem bílkovin jsou luštěny, sýry, tvaroh, quinoa, tempeh nebo tofu.

Vsaďte na celozrnné sacharidy

Sacharidy nevynechávejte. Sáhněte ale po komplexních sacharidech jakými jsou pohanka, quinoa, celozrnná rýže nebo ovesné vločky. Hříchem není ani celozrnné pečivo. A odměna každého dne? Kousek hořké čokolády. Ten skutečně přispívá k hubnutí břicha a snižuje míru stresu.

Večerní přejídání jde do břicha

Cukry, které zkonzumujete ve večerních hodinách už nemáte možnost spálit. Proto se zaměřte na to, aby vás večer nepřepadl pocit hladu. Je třeba jíst vyváženě malé porce po celý den. Pak nedojde k rychlému poklesu energie. Kdo jí přes celý den, nechodí večer otevírat ledničku a netrápí ho chutě na sladkosti.

Správné cvičení pro ploché břicho

Cvičení zařaďte pětkrát týdně. Kombinujte silový a aerobní trénink. Na třicet minut se věnujte rychlé chůzi, rotopedu nebo eliptickému trenažéru. Dalších 30 minut by měly být cviky na posílení celého těla nejen břišních partií.

Tipy na jídelníček pro ploché břicho:

  1. Vyřaďte limonády a nahraďte je kvalitním zeleným čajem.
  2. Omezte bílou mouku, nahraďte ji celozrnným pečivem.
  3. Přidejte ovoce a zeleninu.
  4. Několikrát týdně zařaďte luštěniny, oříšky a semínka.
  5. Zařaďte více zdravých tuků (olivový olej, mořské ryby).

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments