Tuk na břiše je zdraví obzvlášť nebezpečný. Osvojte si metody, jak se ho zbavit snadno a trvale

Pokud vás trápí nadváha, existuje mnoho možností, jak se tuku zbavit. Co když ale úspěšně hubnete, jen na jedné části těla se tuk pořád drží? Nejčastěji se to děje v oblasti břicha. Poradíme vám tipy a triky, jak se podobného problému zbavit, nebo jej alespoň minimalizovat.

Tuk na břiše

Jestliže se vám ukládá tuk hlavně na břiše, není to jen otázka estetické stránky, ale také té zdravotní. Můžete mít naběhnuto k cukrovce, která vás později bude značně omezovat. Vyplatí se raději investovat čas a peníze do zdravého životního stylu, který vám pomůže shodit kila a udržet pěvné zdraví.

Vyhněte se alkoholu

Tím nejjednodušším, co můžete udělat je, že se vyhnete škodlivým návykům, jako je kouření nebo pití alkoholu. I když to vypadá, že spolu alkohol a tuky vůbec nesouvisí, je tomu právě naopak. Kvůli alkoholickým nápojům se často tuk ukládá právě na břiše.

Psychická rovnováha

Tělo potřebuje nejen sport a zdravou stravu, ale také klid na duši. Proto pokud máte nějaké trápení nebo duševní problém, nestyďte se navštívit odborníka. O svých potížích mluvte, snažte se je překonat a jen tak bude vaše tělo fungovat tak, jak má.

Vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám

Regály v obchodech nás lákají produkty s pestrými barvami a lákavými obaly. Nenechte se zmást na první pohled a přikládejte pozornost tabulce složení na zadní straně produktu.

Mnohem více vzornosti věnujte v obchodě oddělení s čerstvou stravou. Jezte zeleninu, ovoce, ryby, ořechy, maso, mléčné výrobky a nejlépe ty potraviny, které mají nejmenší počet ingrediencí v tabulce složení.

Cvičení na vytrvalost

Možná v posilovně zvedáte těžké váhy, ale s tukem na břiše byste se měli zaměřit spíše na vytrvalostní sporty, jako je běh na delší tratě. Pokud nemáte sílu nebo vás zlobí klouby, postačí rychlá chůze nebo alespoň procházka. Podstatné je, aby se jednalo o delší trasu.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.