Tyto potraviny nikdy nesmíte nakupovat ve slevě. Kdo to dělá, zadělává si na velký problém

Říká se, že Česko je království slev. Velké procento věcí, které se u nás prodají v supermarketech, bylo součástí nějaké slevové akce. Neměli bychom však zapomínat na to, že žádná sleva není zadarmo, a někdy se nakupovat ve slevách zkrátka nevyplatí.

Pozor na slevy na potravinách

Je rozdíl mezi klasickou slevovou akcí, kdy je třeba olej nebo cukr za výhodnější cenu než obvykle, a slevami na zboží, které má nějakým způsobem sníženou kvalitu nebo se blíží konec jeho doby trvanlivosti.

V prvním případě stačí, když si ověříte, že je akce opravdu výhodná a nejedná se jen o nějaký obchodnický trik. Ve druhém byste měli opravdu pečlivě zvažovat, zda si výrobek skutečně koupíte.

Balené maso nebo uzeniny ve slevě mohou znamenat problém

Pokud kupujete maso ve vaničkách, pak si dávejte pozor na to, když je za příliš výhodnou cenu – může to znamenat, že už na pultu nějaký ten čas leží a že se ho obchodník potřebuje zbavit.

Podobný problém se často týká například špízů připravených na gril, různých grilovacích tyčinek a podobně – lidé tyto výrobky tolik nekupují, a tak se stává, že zůstávají v regálu poměrně dlouho. Najednou se na nich objeví sleva a vy si je přinesete domů, kde zjistíte, že zelenina ve špízech je již plesnivá a maso podivně zapáchá.

Za zažívací potíže žádná sleva nestojí.

Foto: Shutterstock

Mléčné výrobky před konec doby trvanlivosti

Ve slevové akci se často ocitají mléčné výrobky, které mají za den či dva „projít“. Pokud víte, že je stihnete spotřebovat, nemusíte se bát si je koupit. Doma byste je však měli zkonzumovat co nejdříve, ať máte jistotu, že je uvnitř stále ještě všechno v pořádku.

Také byste mléčné výrobky, které jsou „na hraně“ trvanlivosti měli spotřebovat najednou a nenechávat je načaté v lednici, přece jen hrozí, že se zkazí rychleji než obvykle.

Ovoce, zelenina a pečivo

Může se vám stát, že například večer či brzo ráno bude mít supermarket ovoce, zeleninu nebo pečivo ve slevě – pravděpodobně jde o kusy, které obchod bude muset vyhodit, když se neprodají.

V takovém případě si zboží velmi pozorně prohlédněte. Některé kousky ještě mohou být dobré a získáte je za dobrou cenu, ale řada z nich už bude nahnilá, plesnivá, otlučená apod., a to si domů přece přinést nechcete.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments