U houbičky je nutné ustřihnout růžek. Tento geniální trik zachránil už spoustu domácností

Houbičky na nádobí jsou nepostradatelné v každé domácnosti, a nejen v kuchyni. Zkušené hospodyňky vědí, že se hodí i pro čištění koupelny, toalety a venkovních ploch. Mějte ale na paměti, že v některých případech mohou houbičky také škodit.

Semeniště bakterií

Jak už samotný název houbiček napovídá, jsou schopné dokonale nasávat a udržovat vodu jako běžné houby. Tato vlastnost je pro ně velkou výhodou, ale může se také stát problémem. Vlhké prostředí totiž ideálně podporuje množení bakterií. Je důležité také vědět, že po použití se houbička stává útočištěm pro různé organismy a po jednom týdnu jich v ní může být obrovské množství.

Prodlužte její životnost

Abyste se vyhnuli množení bakterií v houbičce, je třeba ji dobře pečovat. Po každém použití ji důkladně propláchněte pod tekoucí vodou a nechejte ji dobře uschnout. Prodloužit životnost houbičky můžete také tím, že ji budete pravidelně čistit ve speciálním roztoku z jedlé sody a octa, který má antibakteriální účinky, nebo ji dezinfikujete v mikrovlnné troubě.

Je ale důležité si uvědomit, že houbičky je nutné pravidelně vyměňovat, nejdéle jednou týdně, abyste předešli přemnožení bakterií.

Foto: Shutterstock

Ustřihněte růžek

Přesto, že má houbička to nejlepší za sebou, nemusíte ji hned vyhazovat. Můžete ji používat pro účely, které nevyžadují 100% sterilitu, ale je důležité ji nějakým způsobem označit, aby nedošlo k záměně. Zkušení lidé obvykle odstřihnou její růžek, aby se zamezilo kontaktu s něčím, co pro ni není vhodné. Houbičku můžete použít třeba k čištění fleků na podlaze nebo venkovních parapetů.

Jak se dá houbička ještě použít?

Máte použitou houbičku a nevíte, co s ní? Můžete ji použít k zalévání květin, stačí ji umístit na dno květináče a dostatečně zalít. Houbička nasaje velké množství vody a bude ji udržovat uvnitř. Květiny budou moci vodu čerpat průběžně z houbičky, což se hodí, když nemůžete květiny řádně zalévat sami.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Urbánek
Vladimír Urbánek
1 rok

Váš to překvapuje? Jim vůbec nejde o to napsat smysluplný článek, ale o kliknutí, které se počítá a ze kterého žijí.