Účinné domácí triky, které vytáhnou z těla přebytečnou vodu. Díky tomuto splasknete a budete lehčí

Mnoho lidí trpí nepříjemnými otoky. Zejména po dlouhém dni stráveném prací v nepohodlných botách to může večer doma vypadat velmi divoce. Bohužel to nevypadá jen nehezky, ale má to i vliv na zdravotní stav, protože žíly na nohách potom nemohou správně odvádět krev směrem k srdci. V důsledku toho se tvoří nepříjemné otoky, jež mohou poškozovat ledviny či srdce.

Existují naštěstí účinné metody, díky kterým se lze otoků zbavit.

Dejte si nohy nahoru

Sedavé zaměstnání může způsobit bolesti zad a nahromadění tekutiny v nohou. Odborníci proto doporučují, abyste si po příchodu domů z práce lehli na podložku a nohy opřeli o zeď. Podpoříte tak krevní oběh a vaše nohy vám poděkují.

Podpůrné punčochové kalhoty

Zatímco těsné oblečení může otok ještě zhoršit, nošení kompresních punčoch a ponožek vám pomůže zmírnit příznaky. Přiléhavé punčochy fungují tak, že jemně mačkají nohy, což napomáhá průtoku krve a snižuje otoky.

Spěte na levém boku

Pokud spíte na břiše nebo na zádech, měli byste zvážit změnu polohy, aby vám neopouštěly nohy. Spánek na levém boku může zmírnit otoky, protože snižuje tlak na velkou žílu, která je zodpovědná za návrat krve z dolní poloviny těla do srdce.

Foto: Shutterstock

Vynechte sójovou omáčku

To, že si občas vychutnáte sushi vám neuškodí, ale jeho příliš časté pojídání může zhoršit otoky nohou. Sójová omáčka je plná soli a její nadměrná konzumace může vést k otokům v různých částech těla. Když jíte příliš slaných jídel, vaše ledviny musí více pracovat, tělo zadržuje vodu a dochází k otokům. Projeví se to zejména na rukou a nohou.

Zvolte volné oblečení

Možná ve vašich oblíbených úzkých džínách vypadáte úžasně, ale pokud si je oblékáte příliš často, můžete si tím ublížit. Těsné oblečení stahuje cévy a zabraňuje správnému proudění krve, což v konečném důsledku vede k otoku.  Pohodlné kalhoty volného střihu mohou vypadat stejně stylově a na konci dne vás z nich nebudou bolet nohy.

Zábal ze zelených listů

Kromě toho, že zelí zlepší trávení a prospěje vašemu srdci, může zmírnit nepříjemný pocit oteklých nohou. Vychlaďte několik listů zelí v chladničce a omotejte jimi oteklé místo. Opakujte, dokud neucítíte úlevu. Zelí vytáhne přebytečnou tekutinu, slouží jako přirozený a snadno dostupný způsob, jak snížit otok.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments