Ukrajinky čistí žaluzie úplně jinak. Češky to od nich začaly odkoukávat a dávají jim za pravdu

Ukrajinky představily v Česku novou metodu čištění žaluzií. Tato technika zahrnuje použití běžných domácích předmětů, jako jsou kleště a houbičky na nádobí. Čištění žaluzií je pak mnohem jednodušší a efektivnější.

Kleště jako nástroj

Kleště jsou vhodné k pevnému uchopení a následnému čištění každé žaluzie z obou stran. Umožňují účinné odstranění prachu a nečistot, aniž by bylo nutné žaluzie namáčet​.

Houbičky na nádobí

Staré houbičky na nádobí můžete upravit a použít k čištění žaluzií, což poskytuje alternativní a účinné řešení pro udržení žaluzií čistých bez velkého úsilí​​.

Jak na to?

Čištění žaluzií začněte tak, že je nastavíte do svislé polohy a pečlivě je vysajte, abyste odstranili hrubé nečistoty. Následně žaluzie navlhčete vodou s octem nebo je postříkáte čisticím sprejem a překlopte je do vodorovné polohy. Pro tento krok budete potřebovat kuchyňské kleště a utěrku z mikrovlákna. Utěrku rozstřihněte na dvě poloviny a každou polovinu pevně omotejte kolem jednoho „chapadla“ kleští, které poté upevníte pomocí gumiček.

Nyní můžete začít s čištěním – s pevně sevřenými kleštěmi uchopte každou žaluzii a otírejte ji, abyste odstranili nečistoty z obou stran. Po dokončení čištění můžete žaluzie znovu vysát nebo otřít suchou utěrkou, aby byly zcela čisté​.

Foto: Shutterstock

Další tipy

Při čištění žaluzií se vyhněte používání příliš mnoho vody, abyste předešli poškození nebo deformaci lamel. Místo toho doporučujeme používat vlhký hadřík nebo speciální čisticí roztoky. Také je užitečné pravidelně čistit žaluzie, aby se minimalizovalo hromadění prachu a nečistot. Pokud je to možné, měli byste žaluzie čistit alespoň jednou měsíčně. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete také zvážit jednou za čas profesionální čištění žaluzií.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Šarka
Šarka
5 měsíců

Takhle čistím žaluzie už dávno než tady byly Ukrajinky takže přestaňte už stou Ukrajinou .Za chvíli nám Čechům budete cpat vše co na Ukrajině jedí a jak žijou na to vám kašle barik

Josef
Josef
5 měsíců
Reply to  Šarka

Viděl jsem uklízet ukrajinky v hotelu. Po kontrole nadřízeného se musel uklidit znovu to bylo nadávek.Tak nám nevnucujte jejich úklid! Toto manželka dělá od doby co máme žaluzie Nejsme neandrtalci.

Martina
Martina
5 měsíců
Reply to  Šarka

Napsala jste to přesně. Asi si někdo myslí, že jsme 100 let za opicemi. Hlavně, že Ukrajina…