Ukrajinky si na koště lepí oboustrannou pásku. To je důvod, proč uklízejí mnohem lépe než české hospodyňky

Pokud doma zametáte podlahy koštětem, určitě to znáte. Obzvláště, máte-li domácí mazlíčky. Prach i jejich jemná srst se opětovně víří v průvanu, který koště vytváří. A místo, aby se ukázněně shromáždily v hromádce, na kterou je chcete přimést, rozfoukávají se zpět po místnosti.

Proto se pořád musíte vracet. Zametat už zametená místa, na která se ale v mezičase vrátily chlupy smíchané s prachem a jemnými drobky. S většími a těžšími nečistotami takové problémy nejsou.

A když už se konečně dílo podaří a všechno smetí je pospolu, musíte ještě zbytek chlupů ze smetáku vybrat. Jakmile se pořádně zanoří mezi štětiny, nějakou dobu vám potrvá, ho vyčistit. Navíc to není nijak příjemné.

Bez vysavače s lepicí páskou

Jistě všechny tyto problémy umí vyřešit i vysavač, ale někdy potřebujete zamést nejen rychle, ale i tiše. Třeba když některý člen rodiny ještě spí.

Konečně ale známe vychytávku, která vám úklid ulehčí. A je to velmi jednoduché. Postačí vám oboustranná lepicí páska, kterou jednoduše nalepíte vodorovně na delší stranu štětin koštěte. Jak budete zametat, lepidlo už nedovolí prachu, chlupům ani vlasům, aby se rozlétaly do všech stran. Hezky si je přitáhne k sobě a už nepustí. Tento trik vám pomůže i lépe vymést smetí z rohů a hůře přístupných míst.

Navíc je páska voděodolná, takže i když jste na podlahu něco rozlili, nemusíte se obávat, že ji to rozmočí.

Podobnou službu vám udělá i igelitový sáček navlečený na koště. V tomto případě je zase využita statická elektřina, která prachu nedovolí, aby se opět rozutekl po místnosti.

Foto: Shutterstock

Na koště i na dárky

Pokud nemáte oboustrannou lepicí pásku doma, určitě si ji pořiďte. Pomůže vám nejen s úklidem, ale v této době i aktuálně s balením dárků. S její pomocí budou vaše balíčky vypadat velmi úhledně, protože tuhle pomocnici skryjete mezi balicí papíry beze stopy po lepidle.  

Pro lepší představivost, jak taková páska na koštěti funguje, si prohlédněte přiložené video. 

youtube

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments