Umíte se správně sprchovat? Pokud ne, zaděláváte si na zdravotní problémy

Říkáte si, že během sprchování nemůžete udělat žádnou chybu? Není tomu tak. Existuje hned několik špatných návyků, které mnoho z nás při hygieně provádí a zadělává si tak na zdravotní obtíže. Zjistěte, které z nich provádíte a snažte se jim vyvarovat. Vaše kůže vám za to poděkuje.

Používejte přírodní produkty

Řiďte se jednoduchým pravidlem, které říká, že by vaše kosmetika měla obsahovat maximálně deset složek, a to nejlépe přírodního původu. Zcela se vyhněte konzervačním látkám, parabenům a dalším chemikáliím, které by mohly ohrozit zdraví vaší pokožky. Myslete na skutečnost, že je kůže největším orgánem a absorbuje velkou část toho, co na ni nanesete. Pokud tedy nechcete mít tělo zanesené toxiny, pozorně sledujte, co na svou kůži nanášíte.

Dávejte pozor na teplotu vody

Teplá koupel pomůže svalům, aby se lépe regenerovaly. Ovšem pravidelné sprchování v horké vodě je spíše na škodu. Převážně na nohách a v obličeji mohou popraskat drobné žilky, kůže ztrácí svou pružnost a roztahují se póry.

Dopřávejte si proto sprchování ve vlažné vodě a někdy se zkuste také otužovat ve studené. Pokud dostanete chuť na příjemné zahřátí, volte spíše vanu, ale dávejte si pozor, aby se nedostala na denní program. Takovou příjemnou regeneraci si můžete dopřát třeba jednou za týden. Pokud do teplé vody navíc přidáte relaxační oleje, budete se cítit jako znovuzrození.

Foto: Shutterstock

Sprchujte se jen jednou denně

Lidská kůže, ať už je jakkoli zdravá, není určena k tomu, aby se několikrát denně vystavovala chlorované vodě. Čistá voda, která totiž na nás ze sprchy vytéká, oslabuje přirozenou kožní bariéru, vysušuje, a tím způsobuje různá kožní onemocnění. Při pravidelném sprchování tak místo pečlivé hygieny můžete dosáhnout zhoršeného akné nebo atopického ekzému. Raději si dopřejte jednou denně sprchu ve vlažné vodě, a to jen na potřebný počet minut.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments