Pravidelné pití kefíru dá do pořádku střeva a posílí tak imunitu

Zdraví začíná ve střevech, proto je třeba si dát do pořádku svoje trávení a žaludek. Zkuste si zajistit dobré prostředí ve střevech pomocí kefíru. Jak působí?

Co je kefír

Kefír je zkvašený mléčný nápoj a vzniká kvašením kefírových zrn. Obsahuje prospěšné bakterie Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum a kvasinky mléčného kvašení, které pomáhají ve střevech vytvořit vhodné prostředí, které dokáže eliminovat škodlivé bakterie. Zvyšuje odolnost těla vůči chorobám i toxinům.

Jak je to s intolerancí laktózy

Díky zmíněným vlastnostem kefíru mohou kvašený mléčný produkt pít i lidé s intolerancí laktózy, která se u nich projevuje po konzumaci klasických mléčných produktů žaludečními potížemi. Pokud si dáte kefír, uvolní se svalové napětí v těle a zkvašený nápoj nám pomáhá organismus regenerovat. Pro maximální efekt se doporučuje pít kefír denně, celkově 1 litr kefíru týdně. Tělo si musí pomalu zvykat.

Posílení imunity

Kefír má blahodárné účinky na mnoho oblastí v našem těle. Upraví prostředí ve střevech a žaludku, posílí obranyschopnost těla i imunitní systém. Antibakteriální efekt kefíru preventivně pomáhá před vznikem zánětů a infekcí. Kefír je vynikajícím zdrojem vápníku pro silnější kosti. Probiotika pomáhají vápníku a dalším důležitým živinám k lepšímu vstřebávání. Proto je kefír vhodný i pro děti při vývoji kostí.

Foto: Shutterstock

Kefír a prevence

Kefír prospěje i lidem s alergiemi, které často způsobí nevhodné bakteriální prostředí v organismu. Kefír pomůže vytvořit střevní mikroflóru, která si s alergeny poradí lépe. Kefír zabírá i jako prevence vzniku nádorových onemocnění. Podle studií pití kefíru zastavuje růst nádorů a pomáhá jako prevence vzniku nejrůznějších druhů rakoviny. I pro seniory je kefír důležitý. Upraví se střevní mikroflóra a zlepší zažívání. Kefír chrání tělo před nebezpečnými látkami z prostředí a různými onemocněními.

Kefírová maska na vlasy

Pravidelné kefírové masky navodí rovnováhu vlhkosti vlasů a pomáhají proti suchým vlasům i vlasové pokožce. Aplikují se 1x týdně po dobu 2 měsíců. Už po druhé aplikaci uvidíte znatelné zlepšení. Vlasy budou poddajnější a lépe se rozčesávají.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments