Únava, svědivost, modřiny. Tak nenápadné jsou příznaky nemoci jater

Věděli jste, že játra jsou největší žlázou v lidském těle? I ony mohou být napadeny viry nebo bakteriemi, které způsobí nepříjemné a velmi bolestivé nemoci, jejichž léčba není snadná. Játra jsou místem, kde probíhá detoxikace organismu, dále se zde skladují tělu prospěšné látky, jako jsou bílkoviny. Také se zde štěpí tuky, díky vylučování žluči. Ovšem to je jen hrst funkcí, které mají játra na starosti. Je proto důležité je udržovat ve zdravém stavu a nepodceňovat příznaky, jež mohou upozorňovat na nemoci jater.

Mnozí lidé si příznaků onemocnění jater ani nevšimnou, a to z toho důvodu, že jsou nenápadné. Mnohdy příznaky přisuzujeme jenom vyčerpanosti nebo nedostatku spánku. Ovšem právě zprvu nenápadné příznaky jsou prvním stádiem nebezpečného onemocnění.

Jste unavení a malátní? Možná je s játry něco špatně

Prvními příznaky nemoci jater je malátnost a únava. Lidé únavu přisuzují zmiňovanému nedostatku spánku, jenže někdy se jedná o symptom upozorňující na nemocná játra. Únava je však symptomem i jiných nemocí, proto ji nikdy nepodceňujte, pokud je dlouhodobá.

Svědění je jistý příznak

I když je svědění nepříjemné, podceňujeme ho. Bohužel se stává, že svědění je příznak onemocnění jater. Zejména, pokud se jedná o dlouhodobé svědění, které neustává, je třeba vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Připadá vám, že máte velké břicho? I to je symptom

Když jsou játra zvětšená, tekutina v dutině břišní je volná, což způsobuje zvětšení břicha. Pokud se navíc ke zvětšenému břichu přidají tlaky a bolest břicha, je vymalováno – nemoc jater se dostavila a je třeba vyhledat lékaře.

Modřiny jsou alarmem toho, že se v tělo něco děje

Modřiny se podceňují. Ne vždy jsou ale způsobeny bouchnutím se. Modřiny se mohou tvořit i díky nízké srážlivosti krve, což je opět další alarm upozorňující na onemocnění jater.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet do jiného tématu a také se věnovat jejím koníčkům v podobě plavání a čtení.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Milan Majer Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan Majer
Host
Milan Majer

Jsou to asi dva měsíce co sem si ráno šel mýt hlavu a po spláchnutí šampónu sem dostal šok co sem vyděl ve vaně, tolik vlasú co leželo na dně , tak ten den sem šel k doktorovi a ten mě poslal ke kožnímu a ten mi napsal spciální šampón co je cítit jako asfaltová penetrace,trochu se to uklidnilo ale pak začala kúže na hlavě svědit až pálit a vlasy dále padají, to pálení se zhoršuje, svědí mě už i tělo, pak mě poslal na krev a nic se nenašlo, docela mě to trápí a skoro se nevyspim a doktor… Číst vice »