Ústní voda jako neocenitelný pomocník pro domácnost. Zbaví vás plísně na nohou a vyčistí pračku

Ústní voda pomáhá už více než sto let bojovat proti bakteriím a zápachu. Perfektní spojení vůně, desinfekce a léčivých látek ji předurčuje k širšímu využití. Věděli jste k čemu všemu se hodí v domácnosti ústní voda?

Kde se vzala ústní voda

Ústní voda je s námi už od konce 19. století. Jsme zvyklí ji používat jako prostředek proti nelibému dechu. Desinfikuje ústní dutinu, brání množení bakterií a tím chrání od vzniku zubního kazu.

Roztok se původně používal k léčbě kvasinkových infekcí, mykóz a k nejrůznějšímu čištění ran v lékařských ordinacích. Jakmile byl ve dvacátých letech minulého století použit k výplachu ústní dutiny, obohatili jej výrobci o mentol, eukalyptus, tymián a další složky.

Omamná vůně do kuchyně i koupelny

Ústní voda obsahuje příjemné vůně, proto ji využijte k odstranění zápachu u kuchyňského koše nebo v prostoru toalety. Postačí namočit ubrousek a nechat jej v blízkosti zdroje zápachu. V koupelnách můžete ústní vodu použít i k čištění pračky a toalety. Obojí zbavíte zápachu na dlouhou dobu.

Účinná desinfekce

Ústní voda obsahuje alkohol, proto pomáhá proti infekcím i hmyzímu štípnutí. S pomocí ústní vody vydesinfikujete zubní kartáčky nebo záchodové prkénko. Můžete ji použít i na problematickou pleť, alkohol vyčistí póry a pomáhá proti akné.

Ústní voda zbaví plísně na nohou

Proti mykózám se ústní voda používala už od samého počátku. Protiplísňové účinky mají samozřejmě i dnešní ústní vody. Stačí potírat místa postižená nehtovou plísní, nechat chvíli působit a následně omýt vlažnou vodou. Brzy bude problém minulostí.

Na vlasy i srst

Pokrývka hlavy i srst našich domácích mazlíčků bývá někdy domovem drobných parazitů. Ústní vodu vmasírujte do pokožky hlavy nebo aplikujte přes rozprašovač. Následně opláchněte. Ústní voda zbaví vší i blech. Účinná je i v boji proti lupům.

Ústní voda dokáže nahradit hned několik čistících i kosmetických přípravků. Sáhněte po ní častěji.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.