Utajený fígl uklízeček z luxusních hotelů. Dlaždice a dřez díky němu umyjete 5krát rychleji

Doma se uklízí stále dokola. Skoro nikoho to nebaví, ale je potřeba to dělat denně, zvlášť když jsou doma děti a zvířata. Pokojské musí pracovat efektivně, protože je u nich vyvíjen tlak na čas a kvalitu. Naštěstí mají několik triků, díky kterým jde úklid od ruky. Vyzkoušejte některé z nich doma a usnadněte si úklid.

Odshora dolů

Správný postup spočívá v tom, že byste měli uklízet odshora dolů. Od pavučin u stropu, přes prach na skříních a postupně jít níž. Vše, co vám popadá, nakonec vyluxujete a vytřete ze země.

Do myčky nemusíte dávat jen nádobí

V případě velkého úklid se může hodit i na jiné věci. Dejte do ní umýt misku pro psa, kelímky na zubní kartáčky, nebo některé hračky z dětského pokoje.

Zrcadlo vyleštíte kávovým filtrem

Aby se zrcadlo krásně lesklo, použijte kávový filtr. Je mnohem odolnější než papírová utěrka a nezanechává šmouhy, jako hadřík. Zrcadla čistěte směrem odshora dolů.

Dlaždice vyčistíte čpavkem

Vyčistit dlaždičky tak, aby se leskly a nebyly mastné, chce cvik a praxi. Nebo čpavek. V litru vody rozpusťte 3 lžíce čpavku, naneste na houbičku a za chvíli bude po mastnotě.

Foto: Shutterstock

Na dřez vyzkoušejte ocet

Dřez používáme několikrát denně, tak bychom ho měli udržovat v čistotě. Někdy se v něm ale usazují skvrny, které nejdou jednoduše opláchnout. Na ty ale dobře funguje ocet, do kterého nasypete trochu soli. Rozetřete ho na skvrny, a během chvilky pustí.

Na vodní kámen funguje citrón

Zbavit se vodního kamene v rychlovarné konvici je někdy oříšek. Vyzkoušejte sílu citrónu. Rozkrojte ho, vymačkejte přímo do konvice, dolijte vodu až po maximum a uvařte. Vodu vylijte, spolu s ní by měl odejít i vodní kámen. Podobně funguje i kyselina citrónová. Rozpusťte ji ve vodě, nalijte do konvice a nechte několik minut odstát. Nakonec ji vylejte. Ani v tomto případě v konvici žádný vodní kámen nezůstane.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments