Utaženou zavařovací sklenici otevřu úplně jinak než všichni Češi. Jde to úplně samo, bez použití síly

Potřebujete si otevřít okurky k obědu nebo přidat zavařenou zeleninu do salátu – a nedaří se vám otevřít sklenici. Tuhle situaci asi známe všichni. Co dělat, aby víčko povolilo snadno, i když nemáte příliš mnoho síly?

Najdi někoho silnějšího

Asi to znají všechny děti a velká část žen – když se nedaří dostat do skleničky s marmeládou nebo okurkami, zavolají si na pomoc tátu nebo partnera, aby jim pomohl víčko otevřít trochou hrubé síly. Někdy však silné ruce nejsou zrovna v dosahu anebo se ani jim nedaří víčko povolit. Potom přichází čas na chytré triky!

Uvolněte podtlak

Především u domácího zavařování je skutečnost, že víčko nejde snadno otevřít, dobrým znamením, neboť je jasné, že se vám produkt uvnitř skleničky nezkazil. Z toho tedy můžeme mít dobrý pocit, ale ten nám nepomůže v situaci, kdy se zkrátka potřebujeme dostat dovnitř.

Základní pravidlo, které byste měli vyzkoušet, je uvolnit podtlak, který se vytvořil pod víčkem. Můžete toho dosáhnout jednoduše tím, že několikrát klepnete lžičkou nebo například druhou stranou vařečky do víčka. Pokud to nepomůže, zkuste klouby prstů opakovaně poklepat na dno skleničky.

Je možné, že pár takových lehkých ťuknutí podtlak uvolní a víčko půjde lépe otevřít.

Pozor na nůž

Možná jste si zvykli povolat víčko nožem – zkrátka ho zasunete zespodu pod víčko a postupně ho uvolňujete. Jde o poměrně efektivní trik, ale dávejte si pozor, abyste se nezranili. Jestliže to chcete vyzkoušet, vezměte si na to vždycky jen příborový nůž, rozhodně ne nic ostrého. A i v takovém případě buďte velmi opatrní – ať se nepořežete a také ať nožem nerozbijete sklenici.

Proklaté protáčení

Při otevírání zavařené skleničky je důležité ji pořádně uchopit, tak abyste neměli mokrou dlaň, abyste si ruku neodřeli nebo nepohmoždili a aby se vám víčko neprotáčelo. K tomu vám pomůže jednoduchý trik – přehoďte přes víčko například kuchyňskou utěrku. Ruka vás nebude tolik bolet, získáte lepší úchop a víčko snáz povolí.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 měsíců

A pak jsi objevil ameriku. Dej tu dalsi vychytavky.

Lenka
Lenka
2 měsíců

…jste si zvykli povolat víčko…
Víčko opravdu nevolám.

Petr
Petr
2 měsíců
Reply to  Lenka

Ale kamafadce to otevřít dojdu

Naty
Naty
3 měsíců

Za toto vas plati? To je ostuda. Myslite si, ze minule generace byly uplne blbe a ze cekame, az vy nam prozradite vsechny triky a ze do dneska jsme si neumeli pomoct?