Úžasná finta při mytí oken. Použijte čajový sáček a okna budou dokonale blyštivá bez jakékoliv šmouhy nebo kapky

I v případě, že okna myjete pravidelně několikrát za rok, je těžké je udržet zcela čistá. Na druhou stranu, pro běžnou údržbu nebudete potřebovat ani řadu čisticích prostředků. Zbavit se šmouh a dokonale vyleštit okna zvládnete i bez toho.

Proč se dělají na oknech šmouhy?

Okna byste neměli čistit za slunečného počasí. I když to vypadá lákavě, nechte to raději na podvečer, nebo na den, kdy bude polojasno/zataženo. Bude to vhodnější, protože díky slunci kapalina rychle schne a zanechává na oknech šmouhy. Dalším problémem bývá voda. Mnoho domácností má tvrdou vodu, a s tou není čištění oken zrovna jednoduché. Na skle se pak navíc usazují nečistoty. Když ale použijete destilovanou, případně převařenou vodu, uděláte lépe.

Místo čističe oken černý čaj

Budete potřebovat čtyři sáčky černého čaje, hrnek vody, a rozprašovač. Nejdříve si převařte vodu, a nechte v hrnku louhovat všechny 4 sáčky nejméně 15 minut. Nakonec je vyndejte a vyhoďte, čaj nechte úplně vychladnout a studený ho nalijte do lahvičky s rozprašovačem.

Právě jste si připravili domácí čistič oken, který moc nestojí, ale všechny skleněné plochy se díky němu budou lesknout. Vydrží asi týden, ale vhledem k malému množství ho pravděpodobně spotřebujete při prvním úklidu – leštění skleněných ploch. Skladování v lednici prodlouží trvanlivost, ale před samotným čištěním by měl přípravek mít pokojovou teplotu.

Foto: Shutterstock

K čemu se ještě hodí čajové sáčky?

Kromě mytí oken se dají čajové sáčky využít ještě jiným způsobem. Fungují jako pohlcovače pachu. Připravte si tři sáčky a dejte je do lednice na talířek. Jednou denně je vyměňte, a zápach z lednice bude zanedlouho minulostí. Podobně fungují i na zápach z bot. Vezměte starší ponožky, které nepoužíváte, a dejte do nich čajové sáčky. Ponožky pak vložte na noc do zapáchajících bot. Mělo by to zabrat, a pokud ne, můžete postup další den zopakovat s novými čajovými sáčky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vit
Vit
1 rok

Úžasný ” trik”, vařit čaj.. stačí, je to vyzkoušené, teplou vodu trochu šamponu ,není potřeba ani prelešťovat, jen otřít a rámy i okna se blýskají jak ” psovi….😜

Tomáš
Tomáš
1 rok

Můj “úžasný trik” spočívá v použití teplé vody a hadříků z mikrovlákna. Jeden mokrý na hrubé umytí, druhý suchý na vyleštění a vysušení. Nic víc není potřeba, skla i rámy jsou po umytí naprosto čisté. Mimochodem, před mnoha lety, kdy ještě hadříky z mikrovlákna nebyly na trhu, jsem se stejným účinkem na skla používal obyčejné noviny, a na rámy hadřík, třeba z bavlněného trička nebo flanelové košile.