Úžasná novinka v Lidlu. Lidé nevěří vlastním očím, šetří spoustu peněz

Zákazníci obchodních řetězců jsou v dnešní době rádi za jakoukoliv úlevu, která jim umožní ušetřit nějakou tu korunu. Ty totiž povážlivě scházejí a mnoho lidí se dostává na hranu svých rozpočtů. Obecně zahraniční supermarkety tomuto stavu příliš nepřispívají, protože v poslední době hodně navyšovaly ceny, ale najdou se i chvályhodné výjimky.

Zajímavá nabídka

Na jednu stranu je pravda, že Lidl v posledních letech poměrně výrazně zvedl svou cenovou hladinu a v mnoha ohledech se srovnal s konkurencí, byť byl dříve vnímán jako levnější alternativa. Na druhou stranu ale také zvedl kvalitu, a to jak výrobků, tak i samotného prodeje.

Navíc zavedl alternativy, kterými se lidé mohou vysokým cenám částečně vyhnout, pokud chtějí a jsou ochotni slevit ze svých nároků. První vlaštovkou byly takzvané bedýnky, které Lidl nabízí ve svých prodejnách a dává do nich výběr ovoce a zeleniny, které už nejsou prvotřídní a z regálů je stáhl. Normálně by je vyhodil, ale takto mají lidé možnost si je ještě koupit za symbolickou cenu. Toto pak začaly následovat i další řetězce.

Tím se mimo jiné začalo řešit i plýtvání, které v obchodních řetězcích obvykle probíhá. A zjistilo se, že by bylo možné zajít i do dalších sortimentních kategorií, které je nutné hodně rychle točit a kde dochází ke značným přebytkům, jež už nelze prodat.

Foto: Shutterstock

Je to jasný trend

Málokdo si dokáže představit, co všechno v takovém obchodu na konci dne zbyde a musí se vyhodit. Tak proč to neprodat alespoň za nějakou cenu? Obchodníci dříve uvažovali tak, že takovýto výprodej by jim kanibalizoval běžný prodej. Jednoduše řečeno, když si někdo koupí maso s 90% slevou, nekoupí si ho za plnou cenu. Pro obchod je tedy výhodnější propadlý kus vyhodit.

Dnešní tlak na udržitelnost ale velí jiným směrem. Lidl to pochopil a jde mu vstříc. V jeho prodejnách tak teď najdeme i koutky, kde je možné nakoupit vybrané druhy potravin za skutečně směšné ceny. Jsou rozděleny do tří kategorií s cenou 25, 10 a 5 korun. Každý se tak může velmi rychle zorientovat.

Tímto způsobem nabízí Lidl rychloobrátkové zboží, jako je například maso, ryby, pečivo či mléčné výrobky. Není výjimkou, že se tu prodává například 300 gramů lososa za cenu 25 korun. Normálně byste za něj přitom dali třeba 150 korun, a taková úspora už se zkrátka počítá.

Lidl tak vychází vstříc poptávce. Mnoho zákazníků totiž dnes míří i do specializovaných prodejen, kde se prodávají takřka výhradně prošlé, ale nezávadné potraviny.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments