V Americe jsou tyhle potraviny zakázané. V Česku patří k pochoutkám

Jistě není velké překvapení, že se chutě v každé zemi liší. Ještě větší rozdíl zaznamenáte mezi jednotlivými kontinenty. Občas ale výběr potravin není otázkou chutí, ale politiky země. Zjistěte, na kterých potravinách si při pobytu ve Spojených státech nepochutnáte.  

Děti by plakaly

Jedním z nejpřekvapivějších zástupců zakázaných potravin je cukrovinka. V této zemi si nepořídíte oblíbené Kinder vajíčko. Může za to zákon, který má spotřebitele ochránit před pozřením části potravin. Především cukrovinky nesmí obsahovat žádné nejedlé části. Jak takovou situaci v této velké zemi vyřešili? Přišli s Kinder Joy, vajíčkem, ve kterém je jedlá a nejedlá část oddělena. Děti tak o svou oblíbenou hračku nepřijdou.

Rybí jikry

Je to tak, i kaviár je v této zemi zakázán. Především kaviár Beluga se kdysi těšil takové oblibě a byl konzumován v takovém množství, že začalo docházet k ohrožení ryb, které ho produkují. Proto byl v roce 2005 jeho dovoz zakázán. Trváte-li ale na tom, že si ho skutečně musíte dát, můžete zkusit černý trh.

Mléko

Že to není možné? Máte pravdu. Mléko skutečně zakázané není. Máte-li ale ve zvyku pochutnat si na čerstvě nadojeném, vyhněte se 20 státům této země, ve kterých platí jeho absolutní zákaz prodeje Nepasterizované mléko je zde hodnocené jako vysoce rizikové. V ostatních zemích je třeba spotřebitele upozornit, že může obsahovat patogeny, které jsou zodpovědné za nemoci.

Foto: Shutterstock

Alkohol

Je to již nějaká doba, kdy byla v Americe vyhlášená prohibice a kdy došlo k jejímu konci. I tak je ale jeden druh alkoholu zakázán. Je to absint. Existuje zde představa o tom, že je zodpovědný za halucinace. I když se toto tvrzení nikdy nepotvrdilo, raději ho zcela zakázali. Máte-li na něj chuť musíte si dát takový, který neobsahuje neurotoxický jed thujon z pelyňku pravého.

Makové buchty

Tyto české tradiční moučníky byste v Americe hledali marně. Mák je zakázaný, protože je považován za drogu. Myslete na to, až si budete dávat Honzíkovy buchty. Třeba vám přinesou ještě větší potěšení.

Foto: Shutterstock, zdroj: Topito

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
aster
aster
1 rok

Amerika je plná cvoků, takže mě to ani nepřekvapuje – hlavně s tím mákem je to bomba – inu jaké vedení, takový národ…