V banánech v obchodě našel něco hrozného. Už si je nikdy nekoupíte

Banány jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce i v tuzemsku. Je to přitom s podivem, protože jde vlastně o exotické, nikoliv lokální ovoce. Jejich chuť a výživová hodnota jsou však jedinečné, a tak nechybí takřka v žádném nákupu.

Do banánů se dostal nezvaný host

Lidé jsou přitom o banánech schopni dlouze diskutovat. Jsou lepší ty žluté nebo zelené? A jak by měly být správně velké? Například online řetězec Rohlík se pochlubil tím, že jeho zákazníci ze všeho nejvíce řeší právě banány.

Ovšem nejnovější zjištění váš zájem o toto ovoce dost možná trochu zchladí. Představte si, že si jdete pro svůj trs banánů, a když už pro něj saháte, zjistíte, že si ho vyhlédl nezvaný host. Přesně to se stalo muži, který v banánech objevil nepříjemného živočicha.

Zachoval však chladnou hlavu a vše začal natáčet. Když kameru přiblížil, je vidět, jak z balení vykukují tykadla. Muž se přitom nebál a obal posunul. Nakonec se ukázalo, že jde o malého štíra. Ten zřejmě spolu s banány přicestoval z exotických končin, aniž by si toho všiml. Muž to ale vzal s humorem, kdy si balení banánů se štírem vzal, navážil, zaplatil a odnesl domů. S trochou nadsázky tak lze tvrdit, že si za štíra připlatil.

Foto: Shutterstock

Není to nic výjimečného

Ve skutečnosti ale nejde o nijak ojedinělou záležitost. I u nás už se několikrát stalo, že spolu s banány přicestoval i nějaký ten živočich, obvykle obří pavouk. Ti jsou obvykle jedovatí, takže při manipulaci s banány v obchodě byste toto měli mít na paměti a vždy postupovat obezřetně.

Někteří lidé ale mají jasno. Pod videem se štírem řada z nich uvádí, že teď už si žádné banány nekoupí, protože mají prostě strach.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

A kde je ten škorpion? 😂😂😂

V K
V K
2 let

Nevim, z jakeho jazyka jste prekladali, nebo co tvrdil puvodni zdroj, ale to, co je na obrazku neni skorpion ale tzv “araña escorpion” je to pavouk a jde o nejedovaty druh. Z toho, co lze potkat v koncinach, kde se banany pestuji, je tohle takovy nic v podstatě, ikdyz vypada nebezpecne.

Iris
Iris
2 let

To je fakt – stokrát si říkám, že se jen pobavím a nebudu reagovat, ale nakonec vypěním…ty zdejší titulky nemají chybu – “nikdo to neumí pořádně…, už nikdy to neuděláte jinak…apod. Opisují to jeden od druhého a když jim to člověk připomene, smáznou ho – jako smazali 2 komentáře u nesmyslu “struhadlo v igelitu” – tahle pitominka se tu objevila už potřetí a pokaždé je pod tím podepsaný někdo jiný 😀

Mates mates
Mates mates
2 let

Už jsem si myslel, že se jedná o další drogy v krabicích banánů… No ale štír taky dobrý – stačí ho chytit a máte zdravou dobrotu plnou proteinů, jen si musíte dát trochu pozor.

Jan
Jan
2 let

Štír? To jako fakt? Bože.