V Česku existuje místo, kde nakoupíte potraviny za ceny jako před pár lety. Navíc v prvotřídní kvalitě. Lidé si to tu zamilovali

Zdražování trápí stále více Čechů. S tím, jak ceny stoupají, zasahuje větší a větší skupinu lidí, kteří musí začít přemýšlet nad tím, co a kde nakupují. Situace dopadá už i na střední třídu, která přitom dosud ceny potravin příliš řešit nemusela.

Kvalita za skvělou cenu

Dnes už je zcela evidentní, že nejvíce se zdražovalo v supermarketech a hypermarketech zahraničních provozovatelů. Ti podle potravinářů do značné míry zneužili situace a ceny zvýšili více, než bylo potřeba a než by odpovídalo výrobním cenám.

Asi příliš nepřekvapí, že řešením tohoto problémů může být tyto prodejce obejít. Stále přitom existují místa, kde můžete nakoupit velmi levně. Jednou možností jsou nejrůznější prodejny s nejlevnějšími potravinami, které prodávají výrobky s až 90% slevou, ale je třeba počítat, že jde o druhou jakost nebo třeba věci již s uplynulou dobou minimální trvanlivosti.

Tím však možnosti nekončí. Zavítat můžete třeba na nejrůznější trhy. Zde je ale třeba dát si dobrý pozor. Někteří trhovci i celé trhy jsou na tom podobně jako kamenné prodejny a jejich ceny jsou příliš vysoké. Je proto vhodné navštěvovat zavedená tržiště, která své zákazníky lákají vysokou kvalitou nabídky a také přijatelnými cenami. Taková existují a většinou na nich prodávají skuteční zástupci farmářů nebo výrobců potravin.

Foto: Shutterstock

Nakoupíte všechno možné

Jedním z takových míst je takzvaná Hala 22 v Holešovické tržnici v Praze. Tato tržnice sice prošla nepříliš povedenými změnami, ale zmíněná hala se stále drží a stále v ní lze nakoupit potraviny za příjemné ceny.

Zejména ovoce a zeleninu zde pořídíte v prvotřídní kvalitě za nižší ceny než v obchodech. Tím ale nabídka nekončí. Nakoupit tu můžete také maso, uzeniny, pečivo, ale i čerstvé ryby. Zpestřením jsou potom třeba asijské nebo ruské speciality, bezobalové potraviny nebo čerstvé bylinky. Zkrátka vše, na co si vzpomenete.

Není tedy divu, že Hala 22 se těší stále větší oblibě zákazníků, kteří sem míří ve velkých počtech. Naštěstí se rozptýlí, protože otevřeno je zde po celý rok od pondělí do soboty.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk
Zdeněk
1 rok

Například v Praze-Holešovicích!!?Takže si vemu den dovči,pojedu300km abych koupil u pražáka jablko o 2k na kile levněj.A to se vyplatí!!!!

Jan
Jan
1 rok
Reply to  Zdeněk

Pak je to jednoduché, tato možnost není pro vás, stejně jako Polsko není pro Pražáky. Vy můžete nakoupit v Polsku, Německu, Slovensku nebo Rakousku a Pražák v hale 22. Je to na vás moc složité? Voliči SPD například bez problémů jedou do Prahy 300km na demonstraci, ačkoliv nemají údajně na rohlík, který zdražil z 1,90 na 2,50. Dokonce jim nevadí ani to, že s tím stráví celý den, aniž by jim někdo platil za jejich čas 😀

Luky
Luky
1 rok
Reply to  Jan

Vysvětlí mě někdo co mají někteří lidé proti SPD?

Luky
Luky
1 rok
Reply to  Jan

Od některých lidí slovo “volič SPD” skoro zní jako urážející výraz.

Last edited 1 rok by Luky
Michal
Michal
1 rok
Reply to  Jan

😄👍