V Česku je hrozně nebezpečný nápoj. Lidé ho pijí na litry, ale netuší, že dopadnou opravdu zle

Některé výrobky, které se v tuzemsku prodávají, jsou závadné proto, že nesplní deklarované složení. Ovšem najdou se i takové, které vám mohou mimořádným způsobem uškodit navzdory tomu, že se prodávají přesně v takové podobě, v jaké by měly.

Přišlo to zničehonic

Možná to ani netušíte, ale do České republiky se dostal velmi nebezpečný nápoj, který se stal velmi záhy prodejním hitem. Těžko se tomu věří, když ho příslušníci střední a starší generace možná ani neznají. A pokud si ho v obchodě přeci jen všimli, tak ho pravděpodobně přešli, jelikož jim to nic neříkalo.

Pravdou je, že energetické nápoje značky Prime nemají standardní reklamní kampaň, kterou byste při uvedení nového produktu na trh čekali. Nebyly k vidění v televizi, tisku ani na internetu. Přesto jdou ale doslova na dračku, a to tak, že jsou někde místy dokonce vyprodané.

Důvodem je to, že výrobce nápojů Prime se zaměřil na děti a dospívající a reklamu cílí přes nejrůznější influancery a youtubery, ať už v zahraničí nebo v Česku. Ti potom na kameru pijí právě tento nápoj, který vychvalují, a všichni, kdo je sledují, si ho potom také chtějí koupit.

Foto: Shutterstock

Musí přijít omezení

A to navzdory tomu, že svým složením je tento nápoj vhodný možný tak pro aktivní sportovce, a to ještě v omezeném množství, ale v žádném případě nikoliv pro děti. Vždyť obsahuje několikanásobně více kofeinu než cola, káva nebo třeba i Red Bull.

Problém s nápoji Prime dnes hlásí prakticky všechny školy v České republice. Postupně si ho začínají všímat i rodiče. Děti jsou po jeho požití totiž příliš nabuzené, roztěkané a špatně se soustředí, nehledě na to, že v noci pak nemohou spát.

Čtěte také: Tohle máslo okamžitě vyhoďte do koše. Prodávalo se na kvanta, ale kdo ho sní, ten to pořádně slízne

V souvislosti s rozšířením tohoto nápoje se začalo diskutovat o tom, že by podobné věci, rozumějte energetické drinky, měly být nějakým způsobem prodejně omezeny. Pravděpodobně tedy na ně bude zavedena věková hranice jako v jiných zemích. Vhodné by bylo prodávat je nejdříve od 16 let, ale klidně i později. V poslední době se totiž ukazuje, že tyto nápoje jsou skutečně dosti závadné.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Bohumila
Bohumila
2 měsíců

Prime si koupil můj kluk za 80 Kč!!! Ochutnala jsem to nevidím na tom nic závratného jen ta cena. Enerergeták jako takový je svinstvo a řekla bych i droga pro mladé.Tak trochu i trend. Snažím se ho omezit.Zakázat ho nelze!!!!