Tohle máslo okamžitě vyhoďte do koše. Prodávalo se na kvanta, ale kdo ho sní, ten to pořádně slízne

České obchodní řetězce jsou doslova pod náporem nekvalitního zboží, které navíc prodávají zákazníkům velmi draho. Ovšem je rozdíl mezi nekvalitním a nezávadným na jedné straně a nekvalitním a nebezpečným na straně druhé. Bohužel těch horších případů stále přibývá a každou chvíli slýcháme, že se něco musí narychlo stahovat a lidé, kteří si to už koupili, to potom musí vyhazovat.

Co se to stalo?

Přesně to se týká i oblíbeného pomazánkového másla, které se prodávalo skutečně v otřesné kvalitě. K mání bylo v obchodním řetězci Billa, a to pod jeho privátní značkou Clever. Šlo o pomazánkové máslo s křenem.

V tomto případě přitom nezasáhla samotná Státní zemědělská a potravinářská inspekce, nýbrž samotný řetězec. Musel to tedy být skutečně velký průšvih, když výrobek stáhli sami od sebe a ještě o tom všechny informovali.

Může dojít k nafouknutí víčka. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” uvádí řetězec na svých webových stránkách. Bohužel se ale nedozvídáme konkrétnější informace, proč k tomu došlo, ale zřejmě ve výrobku docházelo k tak masivním procesům, že to překračovalo všechny meze.

Foto: Billa

Nepříjemná série

Výrobek se prodával v balení 150 gramů a měl datum použitelnosti do 26. listopadu 2023. Spoustu z vás ho tedy zřejmě už snědlo, ale pakliže ho má někdo třeba na mrazáku, měl by ho okamžitě vyhodit, jelikož ani zmrazení tyto věci nevyřeší.

Bille se v poslední době v tomto ohledu kdovíjak nedaří a stahuje jeden výrobek za druhým. V rámci jednoho měsíce musela sama oznámit závadnost výrobku Olomoucké tvarůžky od společnosti A.W. Dále potom stahovala svůj prémiový lanýžový sýr, ve kterém se našly kolonie plísní.

Čtěte také: Okamžitě je nutné vyhodit tuto pochoutku. Prodávala se ve velkém. Ale kdo si ji dá, pořádně to schytá

Asi by to chtělo produkty a jejich dodavatele více kontrolovat, aby se něco takového vůbec nedostávalo do prodeje.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Chřenovák
Chřenovák
4 měsíců

Aničko děkuji za varování 😂
Dneska je 5.2 2024