V Česku krachuje obrovský eshop. To je hodně ošklivé, pozor na objednávky

Mnozí ekonomové už před řadou měsíců varovali, že bychom se měli připravit na možné krachy českých firem. Současné ekonomické prostředí totiž není zrovna příznivé. Máme tu vysokou inflaci, lidé méně utrácí a česká ekonomika se zároveň nedostala dosud na výkon roku 2019, a to jako jediná v Evropě.

Přicházejí krachy

To pochopitelně musí mít nějaké důsledky a zejména problémové firmy to mohou nepěkně odnést. Ostatně, několik z nich letos už zkrachovalo, ať už jde o legendární obuvnickou společnost Botas nebo optiky Eiffel Optic. Hodně se mluví také o internetových obchodech, které sice v minulých letech zažívaly boom, ale mnoho z nich to následně přepálilo s expanzí, a pak přišel drsný pád.

Do velkých potíží se teď dostal také eshop Mamut.cz, který patří k poměrně významným hráčům na českém trhu. Jak uvádí sama firma na svých webových stránkách, podala na sebe insolvenční návrh, protože se kvůli neplnění závazků některých odběratelů dostala do platební neschopnosti.

Celý případ je zřejmě složitější. Dále se totiž v prohlášení uvádí, že probíhají dokonce úkony v trestním řízení, kdy je tu podezření z podvodného jednání vůči provozovatelské společnosti Mammoth s.r.o. Eshop sice zůstává v provozu, ale je velkou otázkou, zda si z něj v takovéto situaci něco objednávat. Není totiž vyloučeno, že zboží nemusíte dostat, případně vám nemusí být vráceny ani peníze.

Foto: Shutterstock

Ve hře jsou obrovské peníze

Jak píší Hospodářské noviny, v rámci této insolvence se hraje o velké peníze. Firma totiž řeší pohledávku za 650 milionů korun s velkými hráči, jako je T-Mobile a finanční skupina J&T. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že Mamut.cz je provázán s velkou českou IT firmou Unicorn.

Internetový obchod Mamut se zaměřuje především na elektroniku. Můžete si na něm pořídit mobilní telefony, notebooky, chytré hodinky, herní konzole, nejrůznější doplňky na PC, ale třeba také stavebnice LEGO.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bohumila
Bohumila
1 rok

Já dost nakupuji přes internet. Zatím jsem přišla jednou o 380 Kč a to z Aukra mi nic nepřišlo. Jen na úspěšné e-shopy( kasa, alza a pod) posílám většinou dopředu. Věci za vyšší částku jedině dobírku nebo při převzetí.Až na vyjímky si nestěžuju. Dokonce 3 krát jsem reklamovala a úspěšně. Tuto stránku neznám. Elektroniku jsem koupila většinou , co nabídne Google.

Pavel
Pavel
1 rok

Telefon nebo noťas bych určitě neobjednal přes internet.Raději si pro to zajdu na prodejnu kde je možnost to vyzkoušet. Vyřízení raklamací je snadnější než u těch e-shopů.

Bohumila
Bohumila
1 rok
Reply to  Pavel

e-shop funguje i při obchodu Datart Pokud si koupíte na internetu na prodejně není problém reklamovat. Co nemají v obchodě lze si objednat na jejich e-shopu s domluvou ochotného prodavače. Vše tohle měla k mé spokojenosti.

Michal
Michal
1 rok

Píšou že nemusí lidé dostat peníze zpět ale já doufám že nejsou lidé tak blbý že by posílali peníze dopředu jedine zaplatit až na pobočce.

Miroslav Fiala
Miroslav Fiala
1 rok
Reply to  Michal

U některých e shopu se nebojim poslat… Za pár hodin si pro zboží jdu… Server aaa zdraví rád vše dramatizuje a dělá z malých e shopu mega firmy..