Otevírací doba řetězců a obchodů o Velikonocích. Velké změny. Pozor, ať neskončíte o hladu

Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších období v celém roce, což dokládá i skutečnost, že jsou lemovány hned dvěma státními svátky, kdy Češi nemusí jít do práce. Mohou si tak užít hned čtyři dny volna. Aby to ale bylo co možná bezproblémové, měli byste si připravit plán toho, jak nakupovat, aby vám náhodou nedošly zásoby v nejlepším.

Od roku 2017 totiž platí, že větší obchody musí být o některých státních svátcích uzavřeny, takže si v nich nenakoupíte. Bohužel, tyto dny jsou určeny náhodně a je těžké se v nich orientovat. Proto málokdo ví, kdy mají a kdy naopak nemají obchody otevřeno.

Pokud jde o letošní Velikonoce, je to tak, že jeden ze státních svátků může být otevřeno, a to je pátek. V ten druhý, tedy o velikonočním pondělí, musí obchody nad 200 metrů zůstat zavřené. Nakoupit si ale přesto můžete v těch menších, obvykle nezávislých večerkách, protože větší řetězce nechávají zavřené i své menší prodejny.

Jak jsou na tom ale konkrétně jednotlivé obchodní řetězce? Neplánují ještě něco dalšího?

Albert

Pokud jde o Velký pátek, zákazníci si budou moci nakoupit v běžné otevírací době, která je ve většině obchodů stanovena na 7:00 až 22:00. Otevřeno bude také v sobotu a v neděli. O Velikonočním pondělí potom bude otevřena prodejna v Českých Budějovicích v obchodním centru Mercury, a to od 8:00 do 18:00. Důvodem je skutečnost, že má na střeše autobusové nádraží.

Billa

Běžnou otevírací dobu bude o Velikonocích dodržovat také Billa. Většina prodejen tak bude mít otevřeno od 7:00 do 20:00 a v neděli potom od osmi ráno do osmi večer. O Velikonočním pondělí bude mít otevřeno Billa na Letišti Václava Havla nebo na hlavních nádraží v Praze a Brně.

Lidl

Rovněž Lidl se přidrží své standardní otevírací doby, která je ve většině obchodů stanovena od 7:00 do 21:00, pouze v neděli se bude otevírat až na osmou. V pondělí potom budou mít všechny obchody této sítě zavřeno.

Foto: Shutterstock

Kaufland

Podobně to platí také pro sesterský Kaufland, kde bez problému nakoupíte v pátek i o víkendu, a to podle velkorysé standardní otevírací doby, která začíná v 7:00 a končí ve 22:00.

Tesco

Normální otevírací dobu bude v pátek a o víkendu dodržovat také Tesco, a to ve všech svých formátech. Naopak nepočítejte s tím, že by menší prodejny Tesco Expres, které se nacházejí často v zástavbě a obsluhují své nejbližší okolí, byly v pondělí otevřeny. Také tam si personál odpočine.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
abemajor
abemajor
1 rok

Tak na tenhle příspěvek čekám už léta!!! Protože pokaždé když vlezu náhodně při nebo před svátky do krámu do supermarketu tak prohodím tuhle větu.. “Ty lidi snad umřou hlady “.Takze lidičky honem rychle do supermarketu ať šlape hlava po hlavě a aby jsme náhodou za ty tři dny neumřeli hladem! 😄😄😄