V Česku začala vysílat nová televize pro všechny zdarma. Tohle tady chybělo, Nova a Prima to mohou zabalit

Český divák si může od začátku března naladit zbrusu novou televizi. Podobná událost se neodehrává každý den, a tak byste se skutečně měli podívat do nabídky svých programů a zjistit, zda už ji tam máte přítomnou, případně ji doplnit.

Konečně něco zadarmo

Od pátku 1. března totiž už vysílá zbrusu nová stanice Sporty TV. Její propozice je svým způsobem jedinečná a srovnatelná snad jen s ČT Sport, která rovněž vysílá pro všechny bezplatně. Jde tedy o standardní lineární televizi, kterou si naladíte v digitální síti.

V České republice se přitom etabloval spíše opačný směr. Stále více sportovních zápasů a klání končilo na placených televizních stanicích, které je třeba získávat složitěji, například formou různých poskytovatelů placených TV nebo mobilních operátorů.

Sporty TV přitom slibuje zajímavé parametry, jelikož její rozlišení je 1440 × 1080p. Nejde tedy o plně Full HD televizi, ovšem rozlišení je poměrně vysoké a na bezplatnou televizi rozhodně nadstandardní. Nemusíte se tedy obávat rozmazané obrazovky, kterou v běžném vysílání známe třeba z Novy nebo Primy, které vysílají ve velmi nízkém rozlišení.

Foto: Shutterstock

Atraktivní nabídka

Nová televize je zařazena do DVB-T2 Multiplexu 23, ovšem naladíte ji i v rámci různých placených televizí, byť tady bude spolupráce teprve nabíhat. Půjde tedy o O2 TV, Magenta TV, Vodafone TV, Sledování TV, Lepší.TV a Nej.cz.

Většina lidí už ale může Sporty TV sledovat standardně. Nový kanál byste měli vidět automaticky, jelikož zaujal pozici, která se předtím jmenovala Test-1.

Za novou stanicí stojí společnost Perinvest Group. “Zaměříme se na domácí ligové soutěže, ženský a mládežnický sport. Součástí vysílání budou ale i soutěže zahraniční,“ uvedl její ředitel Jan Smíšek. Vysílat se budou sporty jako basketbal, házená, volejbal, florbal nebo lakros.

Čtěte také: Česká televize potřebuje více peněz. Bude se platit i za mobil?

Těšit se ale můžete třeba na 2. ligu ledního hokeje, druhou fotbalovou ligu, tenis, americký fotbal nebo baseball. Chybět by neměly ani různé motoristické sporty. Nabídka tedy bude skutečně bohatá.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Libor
Libor
1 měsíc

Mafie nás kasiruje neustále, daně včetně televizní a rozhlasové, ceny energií, vody překupníky, stovky miliard vyváděné z jejich firem, bank, cenami potravin, kryploměn, zlata, falešných peněz které si tisknou, placením falešných studentů falešných bendopráv a danuschíškol prodavačů titulů, překupníků herbalajfů, hrnců, zázračných přístrojů, překupníci bytu postavených za peníze opravdu pracujících lidí, válečná daň válečnických trpaslíků, kudlanek, trubců, převlečených soudruhů soukmenovců, děličů Československa, zhasinačů, rozkradačů, tunelářů, odkláněčů Panama Pandora daňových rájařů kterých je zde 300(v Izraeli 665 !). Pusťte si na yt Mudr Jan Hnízdil Světu vládnou psychopati, agent Nachtmann a Čurda+ udání úkrytu výsadkářů a vypalení obcí, na XTV načtený… Číst vice »

Marion
1 měsíc
Reply to  Libor

Napsal jste hodně zdrojů, některé uvedené filmy, jsou ale dost zkreslené a překrucují fakta a lžou. Tady je web, který shrnuje a odhaluje v audio reportážích vzdělaného nevidomého p. Vítka, jak to bylo asi doopravdy viz jaktobylo tečka com

Libor
Libor
26 dní
Reply to  Marion

Pokud si lidé jmenované práce prohlédnou,mohou se podívat do Wikipedie a do odborné literatury. Uvítám konkrétní připomínky, uvedená série mi dává smysl hloubky hnoje ve kterém se dnes nacházíme.Přijďte všichni ke všem volbám říct mafii a dost ! Jako na Islandu kde ty šmejdy, parazity vyhrali i s jejich mafiánskou stavební krizi’ kterou rozvezli po světě 2008, a jsou v desítce nejbohatších zemí. Podepište petici Voda je život, seznamte se s Holešovskou výzvou, přijďte k volbám do euzmaru ,přečtěte, poslechněte si Josefa Klímu, nový slovenský pořad Aby si vedel o devadesátkách kdy havlojdi vypustili na lidí tisíce zločinců.Teď nás vrazi,lháři,… Číst vice »

Aleš
Aleš
1 měsíc
Reply to  Libor

Chtělo by to lékaře. To co jste vyplodil vy, by zdraví člověk nenapsal😀😀😀😀😀

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Aleš

Viz na yt Mudr Jan Hnízdil Světu vládnou psychopati, Mudr Martin Jan Stránský(neurolog), můžete si vybrat. Potom můžete dál podle níže pro Knak a dále, vše citace a díla vztahující se k těm dobám. Dík za zájem.

Knak
Knak
1 měsíc

Ježiši,zase jeden přiblblej kanál se sportem. Nevím k čemu, když jich je tam už jako n…..no. Strčte si to někam…,…třeba i zadarmo.
😡😡🎩

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Knak

Viz výše a začít filmem Ukřižování(Mel Gibson), Kladivo na čarodějnice, Wilsonov Dny zrady…

Michal
Michal
1 měsíc

Mimo mně. Moje nejoblíbenější TV je již léta Prima.

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Michal

Na yt třeba generál Petr Pelz na Inovace Republiky o návratu do minulého století, Minúta pravdy Milana Uhríka, Prof John J Mearsheimer universityChicago na yt Roman Kirsch čtitulky a další viz výše ve vláknech diskuse.

Michal
Michal
1 měsíc
Reply to  Libor

Já nevím co mně chcete říct, píšete že nevím co mně naznačujete.

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Michal

V celé diskusí píšu podklady na které je potřeba se podívat pro pochopení situace ve které se nachází svět a s ním i my . Je to svět vrahů, lichvářské mafie která vede svět od krizí ke krizím a od válek k válkám válečnickými trpaslíky, kudlankami, trubci, komedianty, lháři, podvodníky, falešnými studenty falešných bendapráv a škol prodavačů danuschetitulů kteří sedí všude kolem nás, vyplácejí si násobky imaginární průměrné’ mzdy opravdu pracujících lidí a smějí se nám. Podepište petici Voda je život, seznamte se s Holešovskou výzvou, přijďte ke všem volbám říct mafii a dost !

Aleš
Aleš
1 měsíc
Reply to  Libor

Proč máte v každém slovu chybu? Překlepů které by neudělal ani žák pomocné školy……

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Aleš

Omlouvám se, nekontrolují to a hodně do toho žvaní ai opravář. Spoléhám se na to že mozek si chyby opraví a snad vám to nebránilo v pochopení. Dík za zájem.

Rainy
Rainy
1 měsíc

Tahle paní redaktorka je dost velká překrucovatelka faktů! Prostě lže. A když nelže, tak překroutí kdeco! Je tím tady známá, neberte od ní nic seriózně.

Last edited 1 měsíc by Rainy
Pavel
Pavel
1 měsíc

Dobrá , nápis Prima,Nova to může zabalit. Proboha zabalte to vy pisálci. Kam na tyto hesla chodíte.

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Pavel

Na drbna.cz generál Hynek Blaško Trampoty EU a článek První výročí vzniku války na Ukrajině, na yt Mudr Jan Hnízdil Světu vládnou psychopati, agent Nachtmann Čurda udání úkrytu výsadkářů a vypalení obcí, na XTV načtený životopis pávka, na ČT Reportéři ČT rozhodnutí brněnského soudce v kauze Voda je život se zdůvodněním rozsudku že zem ovládá mafie,… více píšu ve vláknech diskuse

Pepik
Pepik
1 měsíc

Paní redaktorka zapomněla že ČT určitě není zadarmo, když musíme platit koncesní poplatky.

Libor
Libor
1 měsíc
Reply to  Pepik

Na yt projev Alice Wedel Afd naYT Matěj Gottwald čtitulky, hodnocení Anděly Sara Wagenknecht, Bosé stopy značky Baťa, LupoAnettaTahači, seriál Devadesátky včetně dokumentu, Karel Kryl Demokracie, Za prachy, Věštec Ivan Řekni kde ty prachy jsou, Kabáti Colorado, Mám jednu ruku dlouhou, Amnestie, Nájem zvedej, Sami, Iluze o lůze, Sexuální násilí, Pánové nahoře, Zdálky z blízka, Krajina po bitvě, Sprcha, Dežo, Revoluční, Vtom roce pitomém, Dál se háže kamením, Josef Fousek Nemám čas lhát, Pepa Nos Země je kulatá, knihy Polojasno, Ukradená revoluce, Cibulkovy Seznamy agentů StB, Orwell1984, více viz výše ve vláknech diskuse,čt není potreba