V Česku zavládnou neskutečná vedra. Meteorologové varovali, bude to divoké

Druhá polovina tohoto týdne se ponese ve jménu velmi vysokých tropických teplot, které budou přesahovat 25 stupňů Celsia, a to někdy velmi výrazně. Například v neděli může teplota vystoupat až na 36 stupňů. Uvádí to varování Českého hydrometeorologického ústavu. Předpověď varuje také před silnými bouřkami, přívalovými dešti a kroupami, které mohou horka následovat.

Přívalové deště s kroupami

Ve čtvrtek by mělo panovat jasno až polojasno, přičemž na západě se začne tvořit oblačnost, kterou budou provázet přeháňky a bouřky. Na některých místech mohou bát i velmi silné. Vyskytovat se budou i v jihovýchodní části země. Můžeme čekat také přívalový déšť s kroupami.

Severozápad území by se potom měl nést ve jménu místních srážek. Navečer pak bude déšť ustávat, stejně jako oblačnost. Nejvyšší teploty v tomto dni dosáhnout 25 až 29 stupňů Celsia. V noci se však ochladí, přičemž nejnižší teploty budou kolem 10 stupňů.

V pátek čekáme zejména polojasno, na večer potom oblačno. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 23 a 27 stupňů Celsia.

Foto: Shutterstock

Obrovské horko o víkendu

Největší oteplení nastane o víkendu. V sobotu budou teploty dosahovat až 30 stupňů a vrchol by měl nastat v neděli, kdy na některých místech Čech dosáhne teplota až 36 stupňů.

Nelze přitom vyloučit, že v důsledku horka do Česka znovu zavítá nepříjemné tornádo. To sice nelze předpovědět, avšak poslední události z Lanžhota ukazují, že tento jev nebyl loni takovou výjimkou, jak se mohlo zdát a že s ním budeme muset do budoucna počítat.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Kde byly ta neskutečná vedra? 😂😂😂😂