Změna na trhu s fastfoody v Česku

Na trhu s rychlým občerstvením se v České republice po dlouhé době dějí velké změny. Některé oblíbené, ale ne zase tak rentabilní fastfoody budou zřejmě muset skončit, protože jejich provoz už se při vysokých nákladech příliš nevyplatí.

Velká ztráta

Příkladem z loňského roku je oblíbený řetězec rychlého občerstvení Nordsee. Ten si získal popularitu tím, že na rozdíl od zavedené trojice v podobě KFC, Burger Kingu a McDonalds nabízel zdravější paletu jídel, kterým dominovaly ryby.

V tom ale mohl být skryt také kámen úrazu. Oproti konkurenci bylo totiž Nordsee podstatně dražší a mnohým už v rámci fastfoodu takové ceny nedávaly smysl, a tak tam přestaly chodit, obzvlášť po posledním nutném zdražení.

Hospodaření Nordsee příliš nevycházelo, a tak česká pobočka skončila v insolvenci a s pořádným dluhem, který věřitelné dost možná už neuvidí. Z českého trhu tedy tato značka mizí, ačkoliv není vyloučeno, že se někdy v budoucnu v lepších časech vrátí. Nakonec, třeba v Německu je tento koncept velmi oblíbený a stabilní.

Foto: Shutterstock

Legenda z Ameriky

Milovníci fastfoodů ale nemusí smutnit. Po dlouhé době totiž na český trh vstoupí opravdu významný hráč, a to přímo z kolébky řetězců rychlého občerstvení, tedy Spojených států amerických.

Jak známo, tam působí nepřeberně fastfoodů, a když se někdo do Ameriky vydá, je doslova ohromen tamní nabídkou. Mnozí si přitom oblíbili řetězec Popeyes. A právě ten letos vstoupí i na český trh.

Popeyes je skutečně jedním z těch legendárních amerických fastfoodů. Vznikl už v roce 1972 v New Orleans a je jakousi tamní obdobou KFC, ke kterému by se dal asi nejlépe přirovnat, a to proto, že se rovněž zaměřuje na smažená kuřata. Dělá to ovšem trochu jinak a jeho produkty chutnají přeci jen odlišně. Brzy budete moci okusit, zda lépe, nebo hůře.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Butenko
Butenko
1 rok

Všechny tyto řetězce jsou fasthnoje. Vraťme se k obyčejným bufetům na stojáka a k poctivým českým “chuťovkám”.

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Butenko

No jo, na západě žerou sodu a zapíjejí to octem – tomu my nemůžeme rozumět.
Důchodcům se vyčítá kde co, včetně zdravotní péče a nikoho nezajímá, že si ti důchodci na to dávno vydělali – jen brát a brát – to je dneska trend!
Většina důchodů je tak směšných, že by za to dnešní pracující kolikrát ani ráno nevstali z postele a taky mají rodiče – ale to je jaksi nezajímá…