V Česku zkrachoval velký obchod. Nasekal značné dluhy

Zatímco v minulém desetiletí zažívala česká ekonomika strmý růst a firmám se zde maximálně dařilo, zdá se, že toto desetiletí bude významně poznamenáno krizemi různého druhu. Ty s sebou nesou také podnikatelské neúspěchy, protože některé firmy v takovém prostředí jednoduše nedokáží fungovat.

Dlouho úspěšná firma

Zkrachovala i tak významná společnost jako Starlife, která fungovala více než dvacet let a měla stomilionový obrat. Problémy ji ale nakonec dohnaly. Tento oblíbený prodejce doplňků stravy navíc skončil opravdu nehezky, a to s obrovským dluhem.

Starlife svým věřitelům údajně dluží přibližně 900 milionů korun, což už je pořádná částka. Že šlo o svého času o zajímavou firmu, svědčí také skutečnost, že největším věřitelem je významná česká skupina PPF. Té Starlife dluží více než 210 milionů korun.

Majitel Starlifu se ho snažil ještě na poslední chvíli zachránil, avšak volil už spíše únikové metody, jako je například přejmenování na Netwomark. Nakonec ale ani to nevyšlo a firma se celá položila.

Foto: Shutterstock

Rozprodává se majetek

Starlife zakládal známý olympionik Robert Změlík. Šlo o jednu z nejúspěšnějších tuzemských firem, které byly založeny na bázi multi level marketingu. Tento způsob osobního prodeje, kdy prodejci mohou získávat další prodejce a mít z jejich tržeb procenta, je mnohými vnímán kontroverzně. Mimo jiné proto, že je často velmi vlezlý a navíc jsou produkty obvykle běžně prodávané konkurenci mnohem dražší.

Insolvenční správce se nyní snaží co nejlépe zpeněžit majetek, který po Starlife zbyl. Na prodej je tak aktuálně sídlo firma v Hostivici, kde měla kanceláře, obchod a sklad. Jeho cena se odhaduje na více než 100 milionů korun.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments