V českých obchodech je závadné máslo. Zničehonic se celé nafoukne a je zle, okamžitě vyhodit

Bohužel se nezdá, že by se v České republice v nějaké dohledné době začaly prodávat skutečně kvalitní potraviny, jako je tomu v Německu nebo v Polsku. Stále platí, že z celé Evropy nám obchodní řetězce nabízejí to vůbec nejhorší, co je zrovna k mání.

Milovaný výrobek selhal

Nejde jen o to, že složení potravin je často velmi pochybné a nedobré, ale v takovémto stavu může docházet i k tomu, co se zde opravdu často děje. Potraviny jsou natolik nekvalitní, že jsou až nebezpečné. Bohužel se to týká i těch, které jsou velmi oblíbené a zákazníci si je kupují ve velkém množství.

Aktuálně řeší velký problém obchodní řetězec Billa, který sám od sebe zjistil, že výrobek prodávaný pod jeho privátní značkou Clever vykazuje nehezké projevy, které jsou pravděpodobně důsledkem kazivých procesů ve výrobku.

Nejde o nic jiného než o tradiční pomazánkové s křenem, a to v balení 150 gramů, které má datum minimální trvanlivosti do 26. listopadu 2023. Výrobcem je v tomto případě společnost Olma, jež spadá pod holding Agrofert, který vyrábí opravdu kdeco a který důrazem na kvalitu není zrovna proslulý.

Foto: Shutterstock

Utíkejte to vrátit

U výrobku společnosti OLMA, a.s. může dojít k nafouknutí víčka,” varuje společnost Billa v tiskové zprávě. Ta oznámila stahování výrobku z trhu, kdy prý spolupracuje také se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Pochopitelně se počítá také s tím, že velké množství tohoto zboží už bude u samotných zákazníků. Těm se doporučuje, aby ho v žádném případě nekonzumovali. Vyhodit ho můžete rovnou do koše, což je nejjistější, ale pakliže chcete vrátit zpět peníze, tuto možnost vám Billa dává. Výrobek lze vrátit v kterékoliv její prodejně, a to i když nepředložíte účtenku.

Čtěte také: Lidl straně namíchl Čechy. Z obchodů najednou zmizelo oblíbené zboží. Co se to děje?

Nezbývá než doufat, že už si prodejce i výrobce dají velký pozor, aby k něčemu takovému již nedošlo. Zkušenosti však říkají, že tomu tak dost možná nebude.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Fleško
Marek Fleško
5 měsíců

To je mi jasné že Babiš nelpí na kvalitu a nechá nás tohle jíst