V Chorvatsku se rozšířil velký nešvar. Turisty už varovala i policie

Ne vždy se musí dovolená vydařit podle představ. Ukazuje se, že na nemalé problémy můžete narazit i v dosud bezproblémovém Chorvatsku. Zde totiž podle všeho začali řádit podvodníci, kteří vás mohou nepěkně napálit.

Muž přišel o velké peníze

Vše lze nejlépe doložit na případu 36letého muže z Chorvatska, který si spolu s přáteli rezervoval krásnou vilu. Ta se měla nacházet nedaleko oblíbeného letoviska Pula. Jak už to tak bývá, za ubytování zaplatil předem, na čemž není v nabité turistické sezóně nic tak divného.

Když však skupina dorazila na místo, zjistila, že se zřejmě stala obětí podvodu. Majitel vily totiž najednou přestal komunikovat a na zadané adrese žádná takový dům nestál. Muži nezbývalo než si přiznat, že naletěl. V přepočtu přišel o několik desítek tisíc korun, což je velmi nepříjemné.

Podle serveru Dnevnik se muž obrátil na chorvatskou policii. Podle všeho nebyl prvním takto napáleným člověkem, protože tamní strážci pořádku vydali rovnou varování pro další turisty.

Foto: Shutterstock

Ubytování si prověřte

Ti by měli být vždy obezřetní v tom, jaké ubytování si rezervují a za jaké platí. K hledání ubytování by měli používat prověřené webové stránky, a než pošlou platbu, ideálně si zjistit, zda na dané místo existují už nějaké reference nebo recenze.

Důležité je také to, aby u inzerátu bylo celé jméno pronajímatele. Peníze předem posílejte pouze tehdy, pokud si jste jisti, že jde o prověřené ubytování.

Obzvlášť v současné době raději několikrát prověřujte příliš lákavé nabídky. Aktuálně platí, že velká část ubytovacích kapacit je v Chorvatsku do konce roku vyprodaná. Pakliže tak narazíte na místo, které se jeví velmi atraktivně a jehož cena je nižší než u ostatních, raději si ho proklepněte.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments