V USA vydali zákaz dotýkat se bankovek. Důvod je vážný, může vás stát i život

Spojené státy americké řeší velmi závažný problém. Ve státě Tennessee bylo úřadem šerifa vydáno závažné varování. Lidé by se neměli dotýkat bankovek, které najdou pohozené venku nebo uvnitř budov, jakkoliv je to lákavý úlovek. Úřad apeluje na rodiče, aby na to upozornili zejména své děti. Mohlo by to totiž mít velmi špatný konec.

Varování hlavně pro děti

V okrese Giles totiž bylo zaznamenáno několik případů, kdy lidé našli pohozené bankovky, na kterých byl bílý prášek. Ten byl později pozitivně testován na látky fentanyl a metamfetamin. Tímto způsobem byly nalezeny složené bankovky na několika čerpacích stanicích.

Jde o skutečně velmi nebezpečnou věc. Sdílejte prosím toto upozornění se svými dětmi, aby nesbírali žádné peníze, které najdou na hřištích, v obchodech nebo venku, aniž by na to upozornili své rodiče,” uvádí úřad šerifa z okresu Giles.

Foto: Shutterstock

Velké nebezpečí

Zpráva obsahuje také fotografii, na níž je viditelné malé množství prášku. Experti však varují, že i takto malé množství je dostatečné na to, aby usmrtilo každého, kdo s ní přijde do kontaktu.

Fentanyl je původně silný opiát, který se ve zdravotnictví používá k tlumení bolesti. Ve Spojených státech amerických se bohužel šíří také nelegálně, a to ve velkém množství. Smrtelná dávka se odhaduje už na dva miligramy. Členka Sněmovny reprezentantů Laurel Boebertová před pár dny navrhla, aby tento lék byl považován za zbraň hromadného ničení.

Mezi Američany se bohužel fentanyl velmi rychle šíří a pro lidi mezi 18 a 45 lety jde o nejčastější důvod úmrtí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments