Válí se vám doma starý telefon? Dost možná jste milionáři, ani o tom nevíte

Většina lidí si ráda kupuje nové mobilní telefony. Proces výběru a následné koupě, který vyústí v odložení starého telefonu, je pro mnohé opravdu příjemný. Na původní kousek, který nám tak dobře sloužil celé roky, přitom lidé obvykle zapomenou.

Podívejte se po domě

Z nejrůznějších důvodů se ale stává, že staré telefony nevyhazujeme, ale odkládáme je do šuplíku. S postupem let, kdy je tato technologie k dispozici, se tam spokojeně hromadí. Většina lidí nemá sílu na to, aby je vyhodila, ale zároveň stejně dobře vědí, že jsou k ničemu a že už je nikdy nepoužijí.

Málokdo si ale uvědomuje, že telefony postupem let mohou nabývat na ceně. Není vyloučeno, že máte doma odložený nějaký ten kousek, který se prodává třeba za statisíce nebo miliony korun. Pravda, děje se tak pouze ve speciálních případech, ale stát se to může.

Aktuálně se například bude dražit iPhone první generace, u kterého se předpokládá, že jeho cena překročí v přepočtu jeden milion korun. Může se ale vyšplhat ještě podstatně více.

Tento telefon dostala jeho majitelka od kamarádů v roce 2007. Tehdy se iPhone teprve stával hitem a osud tomu chtěl, že tento přístroj nebyl kompatibilní s operátorem Verizon, u kterého měla tato Američanka tarify. Nechtělo se jí přitom od operátora odcházet. Běžný člověk by v takovém případě iPhone asi prodal nebo daroval dále, ovšem to se v tomto případě nestalo.

Foto: Shutterstock

Vzácné kousky

Celou tu dobu čekal v šuplíku nerozbalený. Před časem přitom žena zjistila, že se podobný telefon prodal v aukci za téměř čtvrt milionu korun. To jí tehdy překvapilo, avšak svůj kousek si rozhodla ponechat. Udělala dobře. Prodává ho až teď, protože potřebuje peníze na své podnikání. Jinak by si ho ponechala dále, protože si je dobře vědoma toho, že cena bude dále stoupat. Na to zřejmě sázejí i ti, kdo se ho pokusí získat. Minulý rok se původní zabalený iPhone prodal za 39 tisíc dolarů, teď už se očekává částka vyšší než 50 tisíc.

Vysokou cenu ale mají také další telefony a mohou být i použité. Prodává se například iPhone 2G, a to za cenu kolem 120 tisíc korun. Zájem je rovněž o první přenosné telefony od značky Motorola. Kolem deseti tisíc pak můžete obdržet za celkem běžné telefony jako Nokia 6250 nebo Sony CMD Z7.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments